”airBaltic” par 228 miljoniem pasūtījusi vēl trīs “Bombardier” gaisa kuģus

0 komentāri

Latvijas nacionālā aviokompānija ”airBaltic” no Kanādas ražotāja ”Bombardier Aerospace” plāno iegādāties vēl trīs CS300 lidmašīnas. Šis pirkums ”airBaltic” izmaksās aptuveni 228 miljonus ASV dolāru jeb 169,7 miljonus eiro, liecina ”Bombardier” oficiālais paziņojums.

2012. gada 20. decembrī noslēgtais līgums paredz Latvijas aviouzņēmumam iespēju iegādāties no ”Bombardier” kopumā divdesmit lidmašīnas – “airBaltic” līdz šim jau bija pasūtījusi desmit CSeries lidmašīnas un pēc šodien izziņoto trīs lidaparātu pasūtīšanas Latvijas nacionālā aviokompānija saglabā iespēju pasūtīt vēl septiņus CS300 gaisa kuģus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kopējā ”airBaltic” un ”Bombardier” darījuma summa, ja Latvijas nacionālā aviokompānija pasūtīs visas divdesmit lidmašīnas, var sasniegt aptuveni 1,6 miljardus ASV dolāru jeb 1,2 miljardus eiro.

Kanādas ražotāja ”Bombardier” CSeries lidmašīnā ir 100 – 149 sēdvietas. Kanādas uzņēmums norāda, ka CSeries lidaparātu izmantošana samazinās flotes ekspluatācijas izmaksas par 15%, savukārt degvielas patēriņš šajos gaisa kuģos esot par 20% mazāks.

Kopumā Kanādas kompānija ”Bombardier” ir saņēmusi pasūtījumus un noslēgusi vienošanās par 471 CSeries lidmašīnas ražošanu. 203 no šiem lidmašīnu piegāžu darījumiem ir jau noslēgti.

Pirmais CSeries lidmašīnas testa brauciens tika veikts 2013. gada septembrī.

Latvijas nacionālā aviokompānija ”airBaltic” dibināta 1995. gadā, un tā ir galvenais pasažieru aviopārvadātājs Baltijas valstīs, norādīts ”Bombardier” paziņojumā. ”airBaltic” flotē ir 25 lidmašīnas: piecas “Boeing 737-500”, astoņas “Boeing 737-300” un 12 “Bombardier Q400 NextGen”.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas