Aglona piedzīvo katoļticīgo svētku kulmināciju

0 komentāri

Kulmināciju ceturtdien un piektdien piedzīvo gada lielākais Latvijas katoļu baznīcas notikums – Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki Aglonā.

Svētki atzīti par valsts nozīmes pasākumu, un tiem tiek piešķirti līdzekļi arī no valsts budžeta.

Ceturtdienas, 14. augusta, rītā Aglonā sākusies mise, bet svētku emocionālākais brīdis gaidāms desmitos vakarā, kad notiks Tautas Krusta ceļš.

Tautas Krusta ceļu, līdzīgi kā citus gadus, arī šogad vadīs Rēzeknes – Aglonas bīskaps Jānis Bulis. Tāpat tajā piedalīsies arī citi Romas Katoļu baznīcas bīskapi no Latvijas.

Aglonas svētkus šogad apmeklēs līdzīgs skaits cilvēku kā pērn – kopumā visu svētku laikā tie bija vairāk nekā simts tūkstoši, prognozē pasākuma organizatori.

Kā portāls SKATIES vēstīja jau iepriekš, šogad svētku norises vietā ieviesti īpaši drošības pasākumi – tie saistīti ar Āfrikas cūku mēra epidēmiju.

Cilvēku masas uz Aglonu plūdīs gan no Āfrikas cūku mēra skartās Latgales un Vidzemes, gan arī no citām Latvijas vietām, kā arī ārvalstīm. Katoļticīgo pulcēšanās vietā notiks arī ēdināšana, tāpat cilvēki būs paņēmuši līdzi arī savu ēdienu. Šie faktori palielina cūku slimības izplatīšanās riskus, stāstīja M. Balodis.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas