Advokāte mūs pierunāja atzīties nebijušā noziegumā, stāsta Liepājas pedofilijas lietā apsūdzētie

5 komentāri
Advokāte mūs pierunāja atzīties nebijušā noziegumā, stāsta Liepājas pedofilijas lietā apsūdzētie
FOTO: LETA

Par meitenītes seksuālu izmantošanu apsūdzētie vīrieši tā saucamajā Liepājas pedofilijas lietā savu vainu noliedz un norāda, ka atzīties viņus pierunājusi valsts nozīmētā advokāte, vēsta portāls Liepajniekiem.lv.

Stāsts, kas satrieca Liepājas un Latvijas sabiedrību, sākās Liepājas pilsētas bāriņtiesā. Bāriņtiesas darbinieki ziņojuši policijai, ka desmitgadīga meitene varēja būt seksuāli izmantota.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Meitenes mātei bija atņemtas tiesības uz bērnu. Viņa auga vecāsmātes ģimenē. Pēc ģimenes konflikta meiteni uz bāriņtiesu atveda viņas vecvectēvs. Pēc bāriņtiesas lēmuma 2014. gada februārī meitene nonāca audžuģimenē, kurai radās aizdomas par iespējamu seksuālu vardarbību.

”Nē, bērns nebija tas, kas uzsāka sarunas. Bērns uzturēja saikni ar saviem radiniekiem. Kādā tikšanās reizē ar šiem radiniekiem audžumammai viena no radiniecēm minēja, ka, iespējams, meitene ir bijusi seksuāli izmantota,” stāsta Liepājas bāriņtiesas priekšsēdētāja Taiga Ziemele.

Jau vēstīts, ka Saeimas opozīcijā esošā partija Saskaņa pēc Liepājas tiesas sprieduma pedofiliem, kuriem par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu bērnu piespriests piespiedu darbs, gatavo grozījumus Krimināllikumā, tostarp paredzot arī ķīmisko kastrāciju.

Grozījumu autori ir Saskaņas deputāts Andrejs Elksniņš, Ghetto Games vadītājs Raimonds Elbakjans, kustības Par sportisku sabiedrību līderis Andris Morozovs, kā arī biedrības Stop Drugs valdes priekšsēdētājs Sandris Bergmanis. Morozovs un Bergmanis pagājušajās Saeimas vēlēšanās startēja no Saskaņas saraksta.

Vienlaikus ar cietumsodu termiņu palielinājumu par seksuālu vardarbību pret bērniem, grozījumu autori piedāvā ieviest arī ķīmiskā kastrācija, šo normu izmantojot noteiktos gadījumos kā papildu sodu.

Tuvākajā laikā iniciatīvu tiek plānots izvietot arī portālā manabalss.lv.

Jau ziņots, ka 14. jūlijā Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokurors uzdeva Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokuroram pārbaudīt Liepājas tiesas sprieduma likumību krimināllietā, kurā apsūdzēti divi vīrieši un atzīti par vainīgiem netiklu darbību izdarīšanā ar mazgadīgo un sodīti ar piespiedu darbu attiecīgi uz 240 un 200 stundām.

5 komentāri

TOP komentāri

 • Avokado
  +3

  Avokado

  Pilnīgi debīls raksts. Virsraksts vispār neatbilst tam, kas sarakstīts pašā rakstā.

  29.07.2015 15:33

 • Inese rinkmane
  +1

  Inese rinkmane

  Tagad saprot, ka kārtīgs sods būs neizbēgams. Un tā tām maitām vajag.

  29.07.2015 16:21

 • gugucis
  +1

  gugucis

  OI! Kurš nu tagad ticēs...Vajag ar galvu domāt, ja uzņemas vainu. Sakarīgs cilvēks kaut ko tādu nebūtu runājis. Tagad vienkārši bailes palika par savu dzīvību, tad nu meklē variantus. Varbūt advokāte arī šoreiz pierunāja???? viņai jau par to nekas nebūs.

  29.07.2015 15:33

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas