Administratīvos sodus samazinās uz pusi, ja vainīgais atzīsies

0 komentāri

Saeima pieņēmusi izmaiņas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. No septembra par savas vainas atzīšanu likuma pārkāpēji varēs cerēt uz soda naudas samazināšanu uz pusi.

Par dažādiem sīkiem pārkāpumiem, piemēram, nenozīmīgu ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu rudenī vainīgie varēs cerēt uz nelielu valsts pretimnākšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ja pārkāpēji savu vainu atzīst un apņemsies naudas sodu brīvprātīgi samaksāt 15 dienu laikā, amatpersona var pieņemt lēmumu samazināt naudas sodu par 50%.

Šādā veidā valsts cer ātrāk iekasēt soda naudas un izvairīties no garajiem un brīžiem bezjēdzīgajiem tiesu procesiem, kuros privātpersonas ķīvējas ar valsts iestādēm.

Jaunā sistēma gan darbosies attiecībā uz naudas sodiem, administratīvo arestu termiņus samazināt nebūs iespējams.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas