Ādažu poligonā karavīri gatavojas ķīmisko uzbrukumu draudiem

0 komentāri

Drēgnajā un lietainajā laikā Ādažos militārās prasmes pašlaik slīpē NATO karavīri no Eiropas, ASV un Kanādas. Kopīgās mācībās karavīri trenējas, kā rīkoties ķīmiskā uzbrukuma apstākļos, un izstrādā arī klasiskos kaujas scenārijus. Mācības šodien apmeklēja arī Valsts prezidents, kurš pauda pārliecību – jaunas militārās bāzes Latvijā veidot nav nepieciešams.

Mācībās Summer Shield piedalās bruņoto spēku vienības gan no Baltijas valstīm, gan ASV, Vācijas, Luksemburgas un Kanādas. Lai gan mācību nosaukums latviski nozīmē vasaras vairogs, laikapstākļi Ādažos patiešām skarbi – vējš un slapjš sniegs. Kanādiešiem gan tas netraucē.

Ādažu poligonā karavīri gatavojas ķīmisko uzbrukumu draudiem.

Ar savu ekipējumu uz mācībām atbraukuši arī amerikāņi. Ar šo mīnmetēju var iznīcināt mērķi teju vai 6 kilometru attālumā.

Mācības apmeklēja arī Valsts prezidents. Viņš ir pārliecināts, ka Latvijā NATO militārās bāzes nav jāizvieto, pilnībā pietiekot ar Ādažiem.

Summer shield militārās mācības Latvijā notiek jau kopš 2004. gada. Šogad tajās piedalās vairāk nekā 1100 karavīru.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas