Ādažu poligona atvērto durvju dienā izrāda unikālo virsāju

0 komentāri

Ādažu militārajā poligonā otrdien, 26. augustā, notika atvērto durvju diena, kuras laikā vietējiem iedzīvotājiem, jaunsargiem, militāro un dabas aizsardzības organizāciju pārstāvjiem izrādīja Baltijā lielāko virsāju, kas bija aplūkojama ar poligonā esošo tehniku.

Ādažu militārajā poligonā militārās mācības notiek gandrīz 100 gadus. Izbraukāšana ar militāro tehniku, spridzināšana un bieži ugunsgrēki poligonā radījuši klaju, Latvijai unikālu virsāju un smiltāju ainavu, informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta pārstāvji. Ap divus tūkstošus hektārus plašajā virsājā mājvietu atradušas daudzas retas dzīvnieku un augu sugas un to saglabāšanai 2004.gadā nodibināts aizsargājamo ainavu apvidus “Ādaži”. Klajš virsājs ir Latvijā un Eiropas Savienībā reti sastopama un aizsargājama dzīvotne. Ādažu militārajā poligonā virsāji sastopami ap 2000 hektāru platībā, kas ir 90% no šīs dzīvotnes platības Latvijā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas