Āboltiņa Kremļa propagandas medijā nopeļ Latvijas žurnālistus

0 komentāri

Kārtējo reizi par pamatīgu ažiotāžu parūpējusies politiķe Solvita Āboltiņa. Intervijā Krievijas televīzijai Rossija 1 viņa slavējusi krievvalodīgos žurnālistus, nopeļot latviski raidošo presi, kas pie viņas nākot ar ”jau sagatavotiem uzstādījumiem”. Šie izteikumi radījuši sašutumu pašmāju žurnālistu vidū.

Latvijas žurnālistu vidū sašutumu raisījusi Saeimas deputātes, Vienotības frakcijas vadītājas Solvitas Āboltiņas teiktais Kremļa medijam Rossija 1. Krievijas medijs savā stilā atspoguļoja Latvijā tapušās filmas ”Ģenerālplāns” pirmizrādi, intervējot arī Āboltiņu. Politiķe pauda kritisku viedokli gan par filmu, kas cenšas parādīt Krievijas vēlmi ietekmēt politisko situāciju Latvijā, gan par Latvijas žurnālistiem kopumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Solvita Āboltiņa, Saeimas deputāte:

Man tomēr gribējās filmā redzēt otras puses viedokli. Tajā ir tikai viena puse. Diez vai tas liks aizdomāties jebkurai auditorijai. Krievvalodīgie žurnālisti uzdod jautājumus, lai noskaidrotu intervējamā viedokli, Latvijas mediji vienmēr ierodas ar saviem uzstādījumiem.

Nepatīkami pārsteigta par Āboltiņas izteikumiem ir žurnāliste, viena no filmas Ģenerālplāns veidotājām Inga Spriņģe. Āboltiņa, kura ir arī Latvijas Nacionālās drošības padomes vadītāja, pauž ļoti prokrievisku attieksmi, uzskata filmas autori.

Foto

Inga Spriņģe, žurnāliste:

Āboltiņas kundzes izteikumi bija ļoti liels pārsteigums. Mēs bijām gatavi, ka tas būs Krievijas propagandas sižets, ka būsim parādīti nelabvēlīgā gaismā, bet dzirdēt kaut ko tādu no mūsu pašu politiķa, kas ir tik nacionālistiski noskaņots un gudras sievietes, kura tomēr zina, ko runā – tas man un maniem kolēģiem bija ļoti liels pārsteigums.

Turklāt filmas prezentācijas pasākumā Āboltiņa uzslavēja filmas veidotājus, bet Krievijas medijiem teica pavisam ko citu. Āboltiņa uz TV3 Ziņu telefonzvaniem un īsziņu šodien neatbildēja. Ekstravagantā politiķe, kura Saeimas vēlēšanās bija saņēmusi rekordlielu mīnusu skaitu, jau iepriekš izcēlusies ar krāšņu uzvedību, piemēram, ūjinot pensionāru piketa laikā un veltot spilgtus epitetus politiskajiem konkurentiem, gan citu, gan pašas partijas rindās.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas