Āboltiņa kļūst par 12.Saeimas deputāti Junkura vietā

2 komentāri

Partijas “Vienotība” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa kļuvusi par Saeimas deputāti mandātu nolikušā partijas pārstāvja Jāņa Junkura vietā.

Āboltiņa šodien nodeva arī svinīgo solījumu un tika apstiprinātas viņas deputāta pilnvaras. Balsojumā Āboltiņas pilnvaru apstiprināšanu atbalstīja 63 deputāti, pret balsoja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) pārstāvis Arturs Kaimiņš, bet 35 parlamentārieši no “Saskaņas” un LRA balsojumā nepiedalījās.

Junkurs pirmo reizi iesniedza iesniegumu par deputāta mandāta nolikšanu plkst.12.51, proti, pirms bija apstiprinātas 12.Saeimas parlamentāriešu pilnvaras. Tāpēc šis iesniegums nebija derīgs.

Otrs iesniegums esot iesniegts plkst.15.19, un to vērtēja Saeimas pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija. Pēc šī jautājuma izvērtēšana komisija aicināja Saeimas sastāvā iestāties Āboltiņu.

Vairāki jaunievēlētie parlamentārieši, piemēram, Ringolds Balodis (ZZS) un Dainis Liepiņš (LRA) gan pauda viedokli, ka uz komisijas sēdi būtu jāuzaicina Junkurs un jāpārliecinās, vai viņš šādu lēmumu pieņēma brīvprātīgi. Liepiņš arī iebilda kopumā pret šādu procedūru. Vairāki komisijas deputāti arī pauda viedokli, ka šis jautājums būtu jāatliek.

Deputāti arī iebilda par jautājuma iekļaušanu šodienas darba kārtībā, tomēr vairākums – 59 – parlamentāriešu uzskatīja, ka šis jautājums skatāms šodien. Pret lēmuma projekta iekļaušanu darba kārtībā balsoja septiņi deputāti no Latvijas Reģionu apvienības (LRA), savukārt “Saskaņas” deputāti balsojumā nepiedalījās.

Uzmanība pievērsta ne tikai Junkuram, bet arī Dzintaram Zaķim. Sēdes sākumā pieci deputāti iesniedza prasību atlikt Zaķa mandāta apstiprināšanu saistībā ar balsu pirkšanas skandālu Latgalē, kurā Zaķa vārds izskanējis visskaļāk. Lietu nācās vērtēt Saeimas pagaidu Mandātu komisijai, un valdošais viedoklis bija, ka mandāta apstiprināšanu atlikt nedrīkst.

Par Zaķa deputāta mandāta apstiprināšanas atlikšanu balsoja tikai Saskaņas pārstāvji komisijā. Tāpēc Vienotības deputāts varēja nodot zvērestu kopā ar pārējiem 12. Saeimā ievēlētajiem deputātiem, jo pats neuzskata, ka šaubu ēna būtu pietiekams pamats viņa mandāta apstiprināšanas atlikšanai.

2 komentāri

TOP komentāri

 • janis
  0

  janis

  UZ SIBIRIJU!! NEJAU SAIMU! ja nau bijis cilveks tad par tadu ari nekad neklus!

  04.11.2014 22:56

 • Astra
  0

  Astra

  Jācer ,ka tagad būs nolaidusies uz zemes , bez darba devēju atbalsta tikusi pie siles.... novērtēs pie kā noved austprātība , uzpūtība utt.

  04.11.2014 19:03

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas