Āboltiņa atzīst, ka retu kaišu slimniekiem palīdzība jālūdz labdarības iestādēs

0 komentāri

Solvita Āboltiņa (”Vienotība”) atzina, ka Zanei Lazdiņai, kura sirgst ar retu plaušu slimību un ik mēnesi zālēm atvēl 400 eiro, vienīgais risinājums gūt nepieciešamos līdzekļus ir lūgt sabiedrības un labdarības fondu palīdzību.

Zanei Lazdiņai pirms dažiem mēnešiem par sabiedrības saziedotiem 120 tūkstošiem eiro Vīnē veica veiksmīgu plaušu transplantāciju. Tomēr Zanes sekmīgu atlabšanu pēc operācijas apdraud tas, ka dzīvībai nepieciešamo medikamentu izmaksas valsts kompensē tikai daļēji. Pirmsvēlēšanu debatēs ”Līderu debates” viņa politiķiem uzdeva jautājumu – ko viņai darīt?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Solvitas Āboltiņas atbilde bija – vērsties pie sabiedrības un lūgt palīdzību labdarības iestādēs.

Tiekot pie iespējas diskusijā izteikties otro reizi, S. Āboltiņa atvainojās Zanei un izteicās, ka viņa vienīgā no klātesošajiem politiķiem ir gatava pateikt godīgi, ko Zane var iesākt pašreizējā situācijā. Lai arī risinājuma šobrīd nav, pie varas esošajai partijai “Vienotība” esot piedāvājumi, kā uzlabot situāciju veselības aprūpē nākotnē.

Tam, ka pašlaik Latvijā nav risinājumu, kā segt Zanei un citiem ar retām saslimšanām sirgstošiem cilvēkiem nepieciešamo zāļu izdevumus, piekrita arī Ivars Godmanis no partijas ”Vienoti Latvijai”. Viņš pauda, ka valsts “nevar apņemties izdalīt naudu vienam cilvēkam”.

Tikmēr partiju deputātu kandidāti, kas pašlaik nav pie varas, asi kritizēja to, ka nav naudas, kuru šādos gadījumos novirzīt slimniekiem. Proti, Ivars Zariņš (”Saskaņa”) pauda, ka faktiski nauda valstij ir, tikai to neatvēl slimniekiem. Nauda esot atradusies, piemēram, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) jaunās ēkas būvei, uzsvēra “Saskaņa” pārstāvis.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas