9. maija pasākumu rīkošana ir viens no propagandas instrumentiem

0 komentāri

9. maijā kā ik gadu Rīgā, Uzvaras parkā, biedrība 9. maijs.lv rīkos svinības par godu nacisma sagrāvei. Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un apaļo gadskārtu kopš Otrā pasaules kara beigām, šajā datumā rīkotie pasākumi solās būt vērienīgāki un pat iziet ārpus galvaspilsētas robežām. Atbildīgās iestādes akcentē, ka ir gatavas kārtības nodrošināšanai, taču neizslēdz, ka daudzskaitlīgos pasākumus var izmantot kā propagandas instrumentu. 

Bez dziesmām, dejām, uguņošanas un lielā ekrāna, uz kura, iespējams, tiks translēta arī militārā parāde Sarkanajā laukumā, pie pieminekļa Atbrīvotājiem 9. maijā uzstāsies arī viesmākslinieki. Dziedās Emīrs Kusturica un Kremļa kritiķe, krievu rokgrupa DDT.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Cik tas izmaksās, pasākuma rīkotājs – 9. maija biedrība – nesaka, taču neslēpj, ka summas ir ievērojamas.

Uzvaras parku divu dienu laikā varētu apmeklēt 200 000 cilvēku, lēš organizatori. Tikmēr Rīgas domē saņemti vēl citu pasākumu pieteikumi, kas, pēc Drošības policijas domām, var radīt provokāciju riskus. Skaidrot datuma patieso nozīmi piketā Uzvaras parkā vēlas kāda nacionālradikāli noskaņota privātpersona. Dome lūgusi mainīt piketa norises vietu un laiku.

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un apaļo gadskārtu, 9. maija svinības šogad izies ārpus galvaspilsētas robežām. Dažādus pasākumus, tostarp apbalvojumu pasniegšanu veterāniem pirms 9.maija, plānots organizēt, piemēram, Jelgavā, Rēzeknē, Liepājā, Daugavpilī, Jēkabpilī un Ventspilī. Netiek izslēgts, ka pasākumu rīkošanai pašvaldībās iesaistīta arī Krievijas nauda.

Tik plašu svinību rīkošana ir viens no propagandas instrumentiem. Drošības iestādes pašvaldības informējušas par to, kā tām būtu jārīkojas.

Par atbildīgo iestāžu gatavību dažādām provokācijām šodien vēlējās pārliecināties divas Saeimas komisijas. Deputāti atzina, ka drošības iestādes roku tur uz pulsa.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas