9. maija pasākumu rīkošana ir viens no propagandas instrumentiem

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

9. maijā kā ik gadu Rīgā, Uzvaras parkā, biedrība 9. maijs.lv rīkos svinības par godu nacisma sagrāvei. Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un apaļo gadskārtu kopš Otrā pasaules kara beigām, šajā datumā rīkotie pasākumi solās būt vērienīgāki un pat iziet ārpus galvaspilsētas robežām. Atbildīgās iestādes akcentē, ka ir gatavas kārtības nodrošināšanai, taču neizslēdz, ka daudzskaitlīgos pasākumus var izmantot kā propagandas instrumentu. 

Bez dziesmām, dejām, uguņošanas un lielā ekrāna, uz kura, iespējams, tiks translēta arī militārā parāde Sarkanajā laukumā, pie pieminekļa Atbrīvotājiem 9. maijā uzstāsies arī viesmākslinieki. Dziedās Emīrs Kusturica un Kremļa kritiķe, krievu rokgrupa DDT.

Cik tas izmaksās, pasākuma rīkotājs – 9. maija biedrība – nesaka, taču neslēpj, ka summas ir ievērojamas.

Uzvaras parku divu dienu laikā varētu apmeklēt 200 000 cilvēku, lēš organizatori. Tikmēr Rīgas domē saņemti vēl citu pasākumu pieteikumi, kas, pēc Drošības policijas domām, var radīt provokāciju riskus. Skaidrot datuma patieso nozīmi piketā Uzvaras parkā vēlas kāda nacionālradikāli noskaņota privātpersona. Dome lūgusi mainīt piketa norises vietu un laiku.

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un apaļo gadskārtu, 9. maija svinības šogad izies ārpus galvaspilsētas robežām. Dažādus pasākumus, tostarp apbalvojumu pasniegšanu veterāniem pirms 9.maija, plānots organizēt, piemēram, Jelgavā, Rēzeknē, Liepājā, Daugavpilī, Jēkabpilī un Ventspilī. Netiek izslēgts, ka pasākumu rīkošanai pašvaldībās iesaistīta arī Krievijas nauda.

Tik plašu svinību rīkošana ir viens no propagandas instrumentiem. Drošības iestādes pašvaldības informējušas par to, kā tām būtu jārīkojas.

Par atbildīgo iestāžu gatavību dažādām provokācijām šodien vēlējās pārliecināties divas Saeimas komisijas. Deputāti atzina, ka drošības iestādes roku tur uz pulsa.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas