775 eiro par Rīdzinieka karti ir ņirgāšanās par iedzīvotājiem, pauž Vienotība deputāts

0 komentāri

Rīgas domes Vienotības frakcijas deputāts Olafs Pulks ir iesniedzis priekšlikumu piešķirt Rīdzinieka karti katram Latvijas iedzīvotājam, kurš nav deklarējies Rīgā, kuram galvaspilsētā nepieder nekustamais īpašums un kurš ir samaksājis vienreizējo maksu 10 eiro apmērā.

Priekšlikums tiks izskatīts 24. maijā Rīgas domes sēdē, kurā tiks izskatīti arī valdošās koalīcijas iesniegtie grozījumi saistošajos noteikumos ”Par braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskā transporta maršrutu tīklā”, kas paredz iespēju iegādāties Rīdzinieka karti par 775 eiro gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Deputāts uzskata, ka Saskaņas centra un Gods kalpot Rīgai deputātu ierosinājums prasīt no Latvijas iedzīvotājiem, kuri nav deklarēti Rīgā un kuriem galvaspilsētā nav nekustamais īpašums, katru gadu 775 eiro nav ekonomiski pamatota un ir klaja ņirgāšanās, jo tik lielu summu katru gadu spēs maksāt tikai turīgie iedzīvotāji, kuriem Rīdzinieka karte un tās piedāvātās atlaides, arī stundas biļete sabiedriskajā transportā, nav nepieciešamas.

Grozījumi saistošajos noteikumos ir izstrādāti pamatojoties uz VARAM izteikto ierosinājumu papildināt saistošos noteikumus ar tiesībām Rīdzinieka karti iegādāties arī personām, kuras nav Rīgā deklarētas un kurām Rīgā nepieder nekustamais īpašums. Tika prognozēts, ka tās būtu personas, kuras galvaspilsētā pastāvīgi strādā vai darba dēļ bieži uzturas Rīgā.

“Tik lielas Rīdzinieku kartes cenas noteikšana ir spļāviens sejā gan VARAM, gan kopumā Latvijas iedzīvotājiem, sadalot viņus ne tikai rīdziniekos un lauķos, bet arī turīgajos, kas, iespējams, varētu nopirkt rīdzinieka karti, bet viņiem to nevajag un pārējos, kuriem rīdzinieka karti vajadzētu, lai izmantotu lētāku sabiedrisko transportu, bet kas nevar katru gadu tam atlicināt 775 eiro,” uzskata deputāts Olafs Pulks.

Abonenta karte mēnesī izmantošanai visos sabiedriskā transporta veidos maksā 50 eiro, kas gadā ir 600 eiro.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas