61% Latvijas iedzīvotāju neziņotu par korupciju

0 komentāri

Lielākā daļa jeb 61% Latvijas iedzīvotāju neziņotu par korupciju, jo baidās, ka tādā gadījumā paši varētu ciest. Par to liecina sabiedrības par atklātību Delna veiktā aptauja.

Šodien, kad visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā pretkorupcijas diena, Delna atraktīvā veidā aicināja iedzīvotājus tomēr nebaidīties un ziņot par nelikumībām. Trauksmes cēlēju misiju tā ilustrēja ar klinšu kāpēju neatlaidību nonākt līdz galamērķim.

Delna gan atzīst, ka Latvijā trauksmes cēlāji nav aizsargāti, un pie likuma, kas viņus pasargātu no negatīvām sekām, pašlaik vēl tikai tiek strādāts.

Pasaulē trešā daļa no korupcijas gadījumiem tiek atklāti, tieši pateicoties šādiem trauksmes cēlējiem. Vienā no skaļākajiem gadījumiem Latvijā Neo atklāja patiesos algas apmērus valsts pārvalžu darbiniekiem laikā, kad visa valsts cieta no krīzes. Toreiz Neo rīcība uzlaboja samaksas sistēmu valsts pārvaldē.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas