43% iedzīvotāju neplāno piedalīties 1. maija Tautas sapulcē

1 komentārs

Pētījumu aģentūra GFK sadarbībā ar LNT raidījumu Top 10, centās noskaidrot interneta lietotāju atbildes uz jautājumu: “Vai Jūs atbalstāt arodbiedrību lēmumu 1. maijā Doma laukumā rīkot protesta akciju – Tautas sapulci par cienīgu darbu un darba samaksu? Ja jā, vai plānojat piedalīties šajā protesta akcijā?”

Savu “jā” šādas sapulces atbalstam un arī personisku piedalīšanos pauž 8,9% aptaujāto.

Bet absolūtais vairākums respondentu – 43,6% norāda, ka tautas sapulces rīkošanu atbalsta, tomēr piedalīties tajā neplāno.

Savukārt katrs ceturtais aptaujas dalībnieks, kas arī atbalsta protesta akcijas rīkošanu, ir svārstīgi un atzīst, ka nezina, vai tajā piedalīsies – šādi atbildēja 25% aptaujāto.

Tautas sapulces rīkošanu 1.maijā pavisam noteikti neatbalsta absolūtais mazākums – tikai 8,5% respondentu, bet 14,1% aptaujāto nezina atbildi, vai arī grūti pateikt savu nostāju par protesta akciju.

Lai arī vairākums Latvijas sabiedrības, kas nav nekāds brīnums, savu sociālo aktivitāti izrādīs nevis piedaloties, bet sēžot mājā uz dīvāna ar viedtelefonu rokās un “piedaloties akcijā” sociālajos tīklos vai gaidot ziņas televīzijā, nav noliedzams, ka tautas sapulcē varētu piedalīties krietni vairāk nekā pieticīgi prognozētie tūkstoš cilvēku.

No otras puses, lai arī 8,9% statistiski atbilst teju 200 tūkstošiem cilvēku, nevajadzētu lolot cerības uz tautas manifestācijas atkārtošanos.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • @vipnumuri
    0

    @vipnumuri

    Kad cirks sajaucas ar tautu, to sauc par politiku!

    24.04.2016 21:09

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas