42% Latvijas iedzīvotāju mainītu tirdzniecības vietu, ja nevarētu maksāt ar karti

0 komentāri

Liela daļa klientu jeb 42% izvēlas veikt pirkumu citur, ja tirdzniecības vieta vai pakalpojuma sniedzējs nespēj nodrošināt norēķinus ar karti, tā liecina Swedbank veiktais pētījumus par iedzīvotāju iepirkšanās paradumiem. Šādu pircēju īpatsvars pieaug – pirms diviem gadiem veiktajā aptaujā tādu bija 38%.

Aptauja liecina, ka patērētāji novērtē ērtības, ko sniedz bezskaidras naudas norēķini, tādēļ, dodoties iepirkties, sagaida, ka šis pakalpojums tirdzniecības vietā tiks sniegts. Gadījumā, ja tirdzniecības vieta nepiedāvā iespēju norēķināties ar maksājuma karti, gandrīz puse aptaujāto atzīst, ka tas ir ietekmējis viņu izvēli par sliktu kādam uzņēmumam vai pakalpojuma sniedzējam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Jaunās tehnoloģijas un klientu prasības pēdējās desmitgadēs ir strauji attīstījušās, un šobrīd iepirkšanās nav iedomājama bez bezskaidras naudas norēķiniem, kas ir pieejami 24/7. Un, pats svarīgākais, klienti šīs ērtības sagaida. Tāpēc uzņēmumiem, īpaši nelielajiem, šobrīd ir jādomā par to, lai nezaudētu savus potenciālos klientus, kas strauji pāriet pie citiem tikai tāpēc, ka pie tiem norēķināties ir daudz vienkāršāk un ērtāk,” skaidro Beāte Krauze, Swedbank Naudas plūsmas un e-produktu daļas vadītāja.

Likumsakarīgi, ka tieši digitālā paaudze (15 līdz 19 gadus vecie) visvairāk novērtē bezskaidras naudas norēķinu priekšrocības – puse no aptaujātajiem jauniešiem norādīja, ka tirdzniecības vietās obligāti ir jābūt pieejamam šādam pakalpojumam.

Paaudzei, kas būtībā ir uzaugusi kopā ar modernajām tehnoloģijām, bezskaidras naudas norēķini šķiet pilnīgi pašsaprotama lieta. Taču arī citu vecuma grupu pārstāvjiem ir nostāja, ka tirdzniecības vietās ir jābūt iespējai bezskaidras naudas norēķiniem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas