20. jūnijā iecerētais Eiropraida gājiens sašķēlis sabiedrību; kārtības nodrošināšanai iesaistīs lielus resursus

0 komentāri

Nākamnedēļ Rīgā notiks liels, starptautisks seksuālo minoritāšu pasākums – Eiropraids 2015. Rīgas dome šodien izsniedza atļauju Eiropraida gājiena rīkošanai galvaspilsētas centrā. Plānots, ka gājienā un dažādās aktivitātēs Vērmanes dārzā piedalīsies ap diviem tūkstošiem cilvēku.

Savukārt Eiropraida 2015 pretiniekiem, kuri gribēja izjaukt pasākumu, pašvaldība atļāvusi pulcēties aiz Vērmaņdārza žoga. Lai nepieļautu provokācijas un sadursmes, policija kārtības nodrošināšanai sola iesaistīt lielus resursus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

20. jūnijā iecerētais Eiropraida gājiens ir sašķēlis sabiedrību. Viena daļa uzskata, ka seksuālajām minoritātēm nevajadzētu atklāti popularizēt savu dzīvesveidu. Savukārt citi akcentē, ka geji, lesbietes, biseksuāļi un transseksuāļi Latvijā tiek diskriminēti.

Iepriekš praida gājieni ir piesaistījuši lielu seksuālo minoritāšu pretinieku uzmanību. Bijušas arī sadursmes. Garina akcentē, ka iespējamie protesti un provokācijas viņus nenobiedēs un gājiens notiks. Tikmēr Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzēvičs šodien lūdza seksuālo minoritāšu pārstāvjiem nedaudz saīsināt gājiena maršrutu.

Tikmēr Eiropraida pretiniekiem 20. jūnijā ierādīta vieta ārpus Vērmanes dārza, nevis iekšpusē, kā Antiglobālisti to vēlējās. Šo izpilddirektora lēmumu viņi pārsūdzēs tiesā.

Organizācija grasās protestēt pret, viņuprāt, izvirtības popularizēšanu Rīgas ielās. Antiglobālistu līderis piebilda, ka provokācijas netaisās rīkot. Tomēr seksuālo minoritāšu gājienam ir daudz pretinieku, un visu viņu vārdā viņš neko nevar garantēt. Policija kārtības nodrošināšanai iesaistīs lielus resursus. Vai starp gājiena dalībniekiem un protestētājiem būs nožogojums, pagaidām netiek atklāts.

Gājiens iecerēts kā Eiropraida 2015 kulminācija. Europraids ir liels, starptautisks geju un lesbiešu organizāciju pasākums, kas katru gadu notiek citā Eiropas pilsētā. Rīgas praids tiek uzskatīts par vēsturisku notikumu, jo pirmoreiz notiek bijušajā postpadomju telpā. Visas nākamās nedēļas laikā paredzēta arī izklaides programma, radošās darbnīcas un konferences.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas