1. septembra svētku drudzis: Kā skolas gaitu sākšanu padarīt par svētkiem

0 komentāri

Ņemot vērā, ka 1. septembrī pilsētu kafejnīcas kļūst pārblīvētas, raidījums ”Bez Tabu” piedāvā dažus padomus, kā ar salīdzinoši nelielu līdzekļu ieguldījumu nosvinēt 1. septembri mājās!

Lai Zinību dienu – 1. septembri – bērnam padarītu par svētkiem, svētku sajūta jārada ģimenē. ”Svētku drēbes, ziedi skolotājiem, notikuma iemūžināšana fotogrāfijās, lai var pēc gadiem gremdēties atmiņās,” jautāts, kā radīt svētku sajūtu 1. septembrī, stāsta Dailes teātra aktieris Artis Robežnieks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt Dace Miezīte, profesionāla pasākumu rīkotāja, uzskata, ka svētku noskaņu pēc skolas apmeklējuma nodrošinās nelielas svinības mājās. Viņa stāsta, ka reiz 1. septembrī ar atvasi gribēja doties svinīgās pusdienās ārpus mājas, taču kafejnīcas esot bijušas pārpildītas. ”Tas licis apsvērt domu turpmāk jauna mācību gada sākšanos svinēt mājās,” atzīst D. Miezīte, kuras klāstā ir arī pāris padomi, kā svētkus padarīt īpašākus.

Pasākumu rīkotāja Dace Miezīte:

Katru reizi var padomāt par mazu, jaunu akcentiņu. Ir lietas, ko svinību norisē vajag saglabāt, jo tradīcijas ir tās, kas liek ģimenei izjust drošības sajūtu. Tomēr katru gadu jābūt kādam mazam pārsteigumam, jo bērniem tie patīk.

”Pasākuma krāsu gamma ir idejas pamatā. Tad ir jāpārskata pasākumam neieciešamo detaļu arsenāls mājās, bet pēc tam var doties pēc jauniem akcentiem uz veikalu,” pauž D. Miezīte. Pasākumu rīkošanas speciāliste 1. septembrī iesaka izvēlēties dzīvespriecīgas krāsas, kā arī atbilstošus aksesuārus – piemēram, zīmuļus vai grāmatas.

Savukārt, domājot par svētku galdu, šefpavārs Rihards Frīdenbergs Kalniņš iesaka skolas gaitu sācējus un atsācējus lutināt ar bērnu iecienītiem gardumiem un galdā celt krāsnī ceptus ābolus un pankūkas.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas