1. klases matemātikas uzdevums – ”cietais rieksts” pat pieaugušajiem

8 komentāri

”Raitim bija daži rieksti. Kad viņš apēda 5 riekstus, tad viņam atlika vēl 14. Cik riekstu zēns apēda vakarā?” No šī pirmās klases uzdevuma var izsecināt vienīgi to, cik riekstu kopā zēnam bija, bet kas to lai zina, cik zēns apēda vakarā?

TV3 raidījuma Bez Tabu komanda dodas uz skolu aptaujāt skolēnus, taču pareizo atbildi šim uzdevumam nevar sniegt pat vecāko klašu skolēni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Iepazīstoties ar jūsu atsūtīto materiālu, varu paskaidrot, ka uzdevuma saturs ir atbilstošs 1. klases standarta prasībām, tomēr uzdevumu formulējums ir nekorekts un neizprotams,” tā par 1. klases uzdevumu pauž nejauši izvēlētas skolas pārstāvis.

Matemātikas skolotāja norāda, ka šis ir domājamais uzdevums.

”Bērni spriež nedaudz citādāk kā pieaugušie, un dažkārt gadās arī situācijas, kad pieaugušais apmulst, bet bērns ļoti vienkārši pasaka atbildi,” norāda skolotāja.

Par izglītības materiālu sagatavošanu atbildīgās iestādes norāda, ka šoreiz uzdevumā ir radusies kļūda.

Vairāk skaties pievienotajā video!

8 komentāri

TOP komentāri

 • Raimonds Cellers
  +5

  Raimonds Cellers

  KAS ATTIECAS UZ CIETO RIEKSTU JŪSU SIŽETĀ TAD DOMĀJU,KA TAS VAIRĀK IR LOĢIKAS MOMENTS.TEIKSIM TĀ,ES VAKARĀ APĒDĪŠU TIK CIK ES GRIBĒŠU .TĀ PAT ,ES TEIKŠU TĀDU LIETU KĀ PIEAUDZIS VĪRS ,JA MAN KĀDS PAJAUTĀS ,TU ESI ATNĀCIS UZ JUBILEJU CIK DAUDZ TU VARĒSI UZŅEMT UZ KRŪTI.KO JŪS TEIKTU .ES TEIKTU VIS ATKARĪGS NO TAKTA SAJŪTAS UN PIEDĀVĀJUMA.

  15.04.2015 21:02

 • ,,
  +2

  ,,

  ŠIE CIETIE RIEKSTI .GRŪTI VIŅUS ATKOST..:)

  16.04.2015 20:21

 • skatītāja Ilze
  +2

  skatītāja Ilze

  Tikai šie stulbie uzdevumi ir mājas darbos un ja nav izrēķināts, tad skolotājs vienkārši ieliek "neieskaitīts" neskatoties, ka uzdevums uzdots kļūdaini. Tas jau nav pirmais uzdevums, ja ieskatīsieties 2.3.klases matemātikas grāmatā, tad ir uzdevumi, kurus nespēj izrēķināt pat matemātiķis un tad skolotājs vienkārši interpretē kā domā viņš un vienkārši pazemo bērnus.

  16.04.2015 17:52

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas