Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Latvijā

TIEŠRAIDE! Vidzemes koncertzālē notiek konference vadītājiem – “Cilvēkfaktors”!

TIEŠRAIDE! Vidzemes koncertzālē notiek konference vadītājiem - "Cilvēkfaktors"!

Mēs dzīvojam tehnoloģiju laikmetā, kur aizvien vairāk un vairāk cilvēka darbu aizvieto roboti, sistēmas, programmas, algoritmi. Taču aizvien gan pie veiksmēm, gan neveiksmēm kā galveno cēloni mēdzam norādīt – visu izšķīra cilvēkfaktors. Tieši tādēļ konferencē tiek runāts par mums pašiem – par cilvēkiem.

Ielām nav jāizskatās kā šaha laukumam! Stingrākas prasības pilsētas ielu seguma atjaunošanai

Ielām nav jāizskatās kā šaha laukumam! Stingrākas prasības pilsētas ielu seguma atjaunošanai

Ielām nav jāizskatās kā šaha laukumam! Marta vidū ir stājušies spēkā grozījumi Rīgas domes saistošajos noteikumos, kas paredz stingrākas prasības pilsētas ielu seguma atjaunošanai, veicot darbus uz transporta būvēm. Piemēram, trīs kalendāro gadu laikā viena gada vietā, kā ir bijis līdz šim, nav pieļaujama atkārtota asfaltbetona seguma uzlaušana. Tikmēr eksperti šos grozījumus vērtē neviennozīmīgi, brīdinot, ka arī šis termiņš neglābs asfaltbetona seguma kvalitāti, kas noteikti cieš no šīs iejaukšanās.

Žirinovskis un viņa domubiedrs Latvijā sola izveidot “tautiešu karti”, lai būtu vieglāk aizceļot uz tēvzemi

Žirinovskis un viņa domubiedrs Latvijā sola izveidot "tautiešu karti", lai būtu vieglāk aizceļot uz tēvzemi 2

Rezonansi izsaukusi Latvijā zināmu ”antifašistu” un Krievijas Liberāldemokrātiskās partijas līdera Vladimira Žirinovska tikšanās Krievijas domē. Tā notikusi šonedēļ Tautiešu politikas komitejā, kur runāts par ”tautiešu karšu” izsniegšanu ārvalstīs, tostarp Latvijā, dzīvojošiem krievvalodīgajiem, lai veicinātu viņu atgriešanos tēvzemē. Ideju Žirinovskim ”pasviedis” ar ”antifašistu” Jāni Kuzinu saistītais prokrieviskais aktīvists Marats Kasems.

Piektdien “900 sekunžu” Lielajā intervijā – Gaismas pils direktors Andris Vilks

Piektdien "900 sekunžu" Lielajā intervijā - Gaismas pils direktors Andris Vilks

Valsts neizveidojas vienā dienā – līdz 1918. gadam vēsturisku notikumu virkne jau lika pamatus apziņai, ka valstij esam gatavi. Tā, runājot par stāstiem, ko akcentēt, Latvijas simtgadi sagaidot, saka Andris Vilks, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors. Toreiz mums piemita “valstsgriba”, kas tagad brīžiem ir arī apdraudēta.

Skandāls Saeimā! Vīķe-Freiberga uzskata, ka nav ievērota starptautiskā prakse un pieklājības normas

Skandāls Saeimā! Vīķe-Freiberga uzskata, ka nav ievērota starptautiskā prakse un pieklājības normas 10

“Tas ir tāds “puicisks konflikts”, no kura varēja izvairīties”. Tā saka bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, komentējot starpgadījumu, kad Saeimas namā netika ielaists eksprezidents Guntis Ulmanis. Savukārt bijusī valsts vadītāja Vaira Vīķe-Freiberga uzskata, ka Saeimā šoreiz nav ievērota vispārpieņemtā starptautiskā prakse un elementāra pieklājība.

Kuras ir pelnošākās un mazāk pelnošās profesijas? Skaties salīdzinājumu!

Kuras ir pelnošākās un mazāk pelnošās profesijas? Skaties salīdzinājumu! 2

Lēni, bet vidējā alga pērn ir augusi. Pielikums atalgojumiem bijis visās nozarēs strādājošajiem, taču atšķirība starp pelnošajām un mazāk pelnošajām profesijām aizvien ir milzīga – gandrīz pustūkstotis eiro. Ekonomisti prognozē, ka arī turpmākajos gados algas turpinās pieaugt, taču tas var būt arī pārāk neizjūtami, jo celsies arī pārtikas cenas.