Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Latvijā

Latvijā pieaug kaņepju audzēšanas apjomi

Latvijā pieaug kaņepju audzēšanas apjomi

Mūsu senčiem kaņepju sēklas bijušas viens no galvenajiem olbaltumvielu avotiem gavēņa laikā gaļas un piena vietā, jo to pārbagātā uzturvērtība jau tad tika pielīdzināta dzīvnieku izcelsmes produktiem. Pēdējos gados Latvijā atkal no jauna attīstās kaņepju audzēšana.

Vaira Vīķe-Freiberga: Mana ticība manas tautas spējām ir iedragāta

Vaira Vīķe-Freiberga: Mana ticība manas tautas spējām ir iedragāta 30

Bijusī valsts prezidente Vaira Vīķe – Freiberga, komentējot atsevišķu mediju radītu skandālu par viņas kapa vietu, TV3 Ziņām atzina, ka tas viņai liek domāt par veciem ”čekas” paņēmieniem. ”Mans pirmais secinājums ir tas, ka mūsu starpā, ir ļaudis, kas ir trenēti pēc vecās skolas.”

Satraucoša tendence: Latvijas skolēnu zināšanās vērojama “noslāņošanās”

Satraucoša tendence: Latvijas skolēnu zināšanās vērojama "noslāņošanās"

Saeimas deputāti trešdien, 18. janvārī, uzklausīja izglītības nozares ziņojumu par Latvijas skolēnu rezultātiem starptautiskajā izglītības pētījumā PISA. Kā zināms, Latvijas skolēni uzrāda vidēji labas zināšanas, taču novērojamas arī satraucošas tendences – piemēram, izteikta noslāņošanās. Lai mazinātu atšķirību ar izcilnieci Igauniju, Latvijai būtu steigšus jāreformē gan mācību saturs, gan skolu tīkls. Taču atklājās, ka nepopulārās, bet vajadzīgās reformas gan var notikt tikai nākamajā vēlēšanu ciklā.

VID sadarbībā ar Lietuvas kolēģiem aptur noziedzīgu grupējumu darbību

VID sadarbībā ar Lietuvas kolēģiem aptur noziedzīgu grupējumu darbību 1

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde apturējusi divas organizētas personu grupas, kuras laikā no 2015. gada 1. janvāra līdz 2016. gada 30. novembrim nodarīja ievērojamus zaudējumus valsts budžetam, īstenojot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) krāpniecības shēmas.

Ušakovs saglabās mēra krēslu, prognozē bukmeikeri

Ušakovs saglabās mēra krēslu, prognozē bukmeikeri 2

Vasarā gaidāmas pašvaldību vēlēšanas un valdības koalīcijas partijas vienojušās par spēku apvienošanu cīņā pret “Saskaņas” līderi Nilu Ušakovu. Visdrīzāk Rīgas atslēgas netiks nodotas citam īpašniekam, uzskata Triobet bukmeikeri. Iespēju, ka Ušakovs saglabās mēra amatu arī pēc vēlēšanām, Triobet bukmeikeri novērtējuši ar 80% varbūtību.

Avārija uz Liepājas šosejas: kravas auto šoferis stāsta par tās iemesliem

Avārija uz Liepājas šosejas: kravas auto šoferis stāsta par tās iemesliem

Piektdien, 20. janvārī, agri no rīta uz Liepājas šosejas notika smaga autoavārija, kas uz vairākām stundām pilnībā bloķēja satiksmi uz vienas no Latvijas noslogotākajām ceļu artērijām. Uz slidenā ceļa sadūrās divas kravas automašīnas, no kurām viena veda citus kravas auto. Neveiksmīgā sakritība uz ceļa radīja sirreālu skatu – kopumā septiņi smagie auto sagāzušies kaudzē, kuru izkustināt spēja vien speciālā tehnika. Kas īsti notika?

PVN shēmas: pārtrauc divu noziedzīgu grupējumu darbību

PVN shēmas: pārtrauc divu noziedzīgu grupējumu darbību

Ja karuseļus reversā pievienotās vērtības nodokļa dēļ vairs nedrīkst griezt Latvijā, tad mūsu krāpnieki to sāk darīt kaimiņvalstī Lietuvā. Šādai jaunai tendencei sadarbībā ar kaimiņvalsts kolēģiem uz pēdām nākusi Finanšu policijas pārvalde.