Vidzemē suns sakodis seju astoņus gadus vecam zēnam

0 komentāri

Vidzemē suns sakodis seju astoņus gadus vecam zēnam, bet aizgājušā diennaktī Rīgā suns sakodis 29 gadus vecu vīrieti.

Vakar mediķi devušies uz vairākiem izsaukumiem, kad cilvēkiem bija nepieciešama palīdzība pēc suņu kodumiem, vēsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Dzīvnieki vidēji gadā sakož aptuveni 1000 bērnu, norāda Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Romēna Namniece. Dzīvnieki visvairāk bērnus sakož laika periodā no aprīļa līdz septembrim, lielāko kodumu skaitu sasniedzot tieši vasaras mēnešos. 2012. gadā sakosti 857 bērni, 2013. gadā – 1125, bet pērn – 889 bērni.

Namniece norādīja, ka vecākiem un bērniem trūkst izpratnes par bērnu un dzīvnieku attiecībām un ar to saistītajiem riskiem. Bērnu slimnīcas speciālisti atkārtoti aicina vecākus ievērot pamatprincipus saskarsmē ar dzīvniekiem, lai pasargātu savu bērnu no dzīvnieku kodumu traumām.

Tas nozīmē, ka bērniem pret savu, īpaši svešu, suni ir jāizturas piesardzīgi, ar distanci. Tāpat nedrīkst bērnus atstāt bez uzraudzības kopā ar mājdzīvniekiem.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas