Uz sēkļa uzskrējušā tankkuģa kapteinis ir bijis alkohola reibumā, atklāj policija

0 komentāri

Tikai par mata tiesu no ekoloģiskās katastrofas! Aizvadītajā naktī Daugavgrīvā uz sēkļa uzskrēja tankkuģis pilns ar degvielu. Glābšanas operācijā tika iesaistīti visi ostas dienesti, naftas noplūde nav notikusi, arī cilvēki nav cietuši. Avārijas iemesli vēl tiek skaidroti, taču policija atzīst, ka kapteinis bijis alkohola reibumā.

33 gadus vecais tankkuģis Flagman 1 ar pilnām tilpnēm degvielas bija ceļā no Rīgas ostas uz Ventspils ostu. Nakts melnumā, neilgi pēc pusnakts, tas Daugavgrīvā, netālu no izejas jūrā, uzskrēja uz sēkļa. Ņemot vērā naftas noplūdes riskus, tika izsludināta paaugstināta gatavība Jūras incidentu novēršanas grupai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kuģim līdz izbraukšanai jūrā bija atlicis vien daži desmiti metru, lūk var redzēt dienvidu molu un tur ir vieta, kur kuģis ar degvielas kravu uzskrēja uz sēkļa. Kuģis bija uzkrauts pilns, tā tilpnēs atradās 15 000 tonnu degvielas. Kuģa priekšgals esot bijis vien dažus metrus no krasta un kuģis bijis pamatīgi sasvēries. Krasta apsardzes dienestā atzīst, ka tikai pa mata tiesu izdevies izvairīties no katastrofas – ja kuģa korpuss būtu pārsists un degviela izplūstu, sekas būtu graujošas.

Foto:

Jau dienas gaismā izvērtējot situāciju, sarīkota kuģa glābšanas operācija un tā noritējusi veiksmīgi. Degviela no tankkuģa tika pārsūknēta uz citu kuģi, tāpēc tā iegrime mazinājās un to bija iespējams ar velkoni no sēkļa novilkt. Naftas noplūde nav notikusi, kā arī nav cietis neviens no apkalpes locekļiem. Kuģis pārbaudīs un aizvilts atpakaļ uz ostu, kur notiks rūpīgāka tā pārbaude.

Krasta apsardzes dienestā pagaidām avārijas iespējamie iemesli netiek komentēti. Kuģa ceļa kartē redzams, ka pēc pēdējā kuģis nav ticis iztaisnots un tas taisnā līnijā iebraucis krastā.

Pārbaužu rezultāti būšot zināmi jaunnedēļ. Avāriju izmeklē arī Valsts policija un tās pārstāvis LNT ziņām šovakar atzina, ka veiktajās pārbaudēs konstatēts, ka tankkuģa kapteinis bijis alkohola reibumā.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas