Teju 70% Latvijā pazudušo bērnu un pusaudžu pēdējo trīs gadu laikā ir paši aizbēguši no mājām

1 komentārs

Pazudušu cilvēku meklēšanas organizācijas Bezvests.lv meklēšanas statistika liecina, ka pēdējo trīs gadu laikā 68% no visiem pazudušajiem ir bērni un pusaudži, kuri aizbēg no mājām, bet 4% no pazudušajiem bērniem un pusaudžiem nolaupa viens no vecākiem, un vēl 28% pazūd dažādu citu iemeslu dēļ, kā nelaimes gadījumi, uzbrukumi u.c.

Tikai šogad vien organizācija Bezvests.lv meklēšanā izsludināja trīs pazudušus bērnus, kā arī vēl ceturto, kurš bija aizbēdzis no mājām, bet pēc tam atgriezās ģimenē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

2015. gadā Bezvests.lv saņēma 20 sludinājumus par pazudušiem bērniem un pusaudžiem vecumā līdz 21 gadam. No ģimenes vai bērnu namiem aizbēguši deviņi pusaudži, bet 11 pazuduši citu iemeslu dēļ.

Sabiedriskās organizācijas Bezvests.lv brīvprātīgie jau septīto gadu nodarbojas ar pazudušu cilvēku meklēšanu bez atlīdzības gan Latvijā, gan aiz tās robežām.  Organizāciju veido aptuveni 130 cilvēku komanda, kas gatava iespēju robežās izbraukt uz meklēšanas pasākumiem.

“Mūsu vidū ir dažādu profesiju, nacionalitāšu un reliģisko uzskatu pārstāvji. Brīvprātīgo organizācijas Bezvests.lv gandrīz septiņu gadu darba laikā atrasti 75 bezvēsts pazudušie. Mūsu brīvprātīgie atrod aptuveni 10 cilvēkus gadā,” par sevi stāsta organizācijas Bezvests.lv pārstāvji.

Valsts policijas statistikas dati liecina, ka Latvijā katru gadu pazūd no 800 līdz 1000 cilvēku, puse no viņiem ir bērni. Aptuveni 100 cilvēkus gadā likumsargiem tā arī neizdodas atrast.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Agnese Matveja
    0

    Agnese Matveja

    Vai 30 procenti pazudšo ir normāli...

    21.06.2016 01:51

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas