Satraucoša statistika! Pērn policija iejaukusies 8129 ģimenes konfliktos

0 komentāri

Pērn Valsts policija (VP) vidēji dienā saņēma 22 izsaukumus uz ģimenes konfliktiem. Sanāk, ka pamatīgs skandāls notiek teju katru stundu. 

Uz ģimenes konfliktiem VP darbinieki pagājušajā gadā tika izsaukti 8 129 reizes. Tas ir gandrīz par tūkstoti vairāk nekā gadu iepriekš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Statistiska rāda, ka 22 reizes dienā kaut kur Latvijā notiek pamatīgs skandāls. Policijā skaidro – lielākoties tie ir saistīti ar alkohola reibumu un agresiju. 72 gadījumos policija pieņēma lēmumu nošķirt varmāku. Vēl pustūkstoti lēmumu par aizsardzību pieņēma tiesa.

Kopš 2014. gada Latvijā darbojas regulējums, kas dod policistiem tiesības nošķirt varmāku uz laiku līdz 8 diennaktīm.

Agresoram nekavējoties ir jāpamet māja vai dzīvoklis. Bet bieži vien, ierodoties policijai, varmāka jau pats ir prom. Vēl viena problēma – daudzi cietušie negrib rakstīt iesniegumu.

Foto

2015. gada varmākas portrets ir šāds: 42 gadus vecs piedzēries vīrietis. Saskaņā ar statistiku sieviete par agresoru ģimenes skandālos pagājušajā gadā nebija ne vienu reizi.

Visbiežāk policiju izsauc dzīvesbiedre. Eiropas aptaujas dati liecina, ka trešā daļa Latvijas sieviešu ir cietušas no fiziskas vai seksuālas vardarbības no sava bijuša vai esoša partnera vai vīra. Bet 60% aptaujāto atzina, ka tika pakļautas emocionālai vardarbībai. Šie rādītāji ir divreiz augstāki nekā vidēji Eiropā.

Sociālantropoloģe saka, – par tādu problēmu kā alkoholisms un vardarbība ģimenē PSRS sāka runāt vēl 80. gados. Viņasprāt, pieaugušais policijas izsaukumu skaits liecina par to, ka arvien vairāk cilvēku nebaidās vērsties pēc palīdzības.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas