Novērš mēģinājumu ievest Latvijā teju 200 tūkstošus kontrabandas cigarešu

0 komentāri

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli pārvietot kopumā 183 040 cigaretes ar Baltkrievijas un Krievijas akcīzes nodokļa markām, informē VID.

2015.gada 30.janvārī Pāternieku muitas kontroles punkta (MKP) amatpersonas, veicot kravas automobiļa Iveco fizisko kontroli, kabīnes jumta konstrukcijā atklāja 30 000 Fest markas cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

2015.gada 31.janvārī VID Muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par muitošanai pakļauto preču kontrabandu, ar ko radīts būtisks kaitējums. Kriminālprocesa ietvaros aizturēta un atzīta par aizdomās turēto viena persona, kurai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Transportlīdzeklis un cigaretes izņemtas, cigaretes tiks iznīcinātas.

2015.gada 3.februārī Indras MKP, veicot Latvijā iebraukušā kravas vilciena fizisko kontroli, muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes amatpersonām konstatēja, ka vienā vagonā zem akmeņogļu slāņa atrodas ar melnu polietilēna plēvi aptītas kartona kastes, kurās atradās cigaretes. Kontroles rezultātā tika izņemti 120 000 “Minsk” markas cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.12 pantu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā. Lietas materiāli tiks nodoti VID Muitas policijas pārvaldei jautājuma izlemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

Tās pašas dienas vakarā Pāternieku MKP, veicot vieglā automobiļa Škoda fizisko kontroli, muitas amatpersonas automobiļa aizmugurējā un priekšējā bamperā, bagāžas nodalījumā aiz apšuvuma, arkās, sliekšņos, kā arī speciāli izveidotos slēpņos atklāja cigaretes. Automobilī bija noslēptas kopumā 33 040 Pall Mall, L&M, Bond un Lucky Strike cigaretes ar Krievijas akcīzes markām.

2015.gada 4.februārī VID Muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par muitošanai pakļauto preču kontrabandu, ar ko radīts būtisks kaitējums. Kriminālprocesa ietvaros aizturēta un atzīta par aizdomās turēto viena persona, kurai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Transportlīdzeklis un cigaretes izņemtas. Cigaretes tiks iznīcinātas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas