“Nezinām, kā dzīvot tālāk,” stāsta iebrukušās grīdas Bolderājas ēkas iemītnieki

0 komentāri

Bolderājā kādas mājas iedzīvotāji jau vairākus gadus dzīvo cerībā, ka vecā koka ēka kādudien neuzkritīs viņiem uz galvas. Uz galvas patiešām tā neuzkrita, bet zem kājām pazuda grīda…

Bolderājā, Lielajā ielā 7, iedzīvotājiem tiešā nozīmē sašķobījušies pamati zem kājām. Avārijas stāvoklī esošā ēka gandrīz nogalinājusi pēdējos tās iedzīvotājus. Vēlā vakara stundā mājas pirmajā stāvā ar lielu blīkšķi iebrukusi grīda desmit kvadrātmetru platībā. Daļa mājas iedzīvotāju telpas pametuši pašu spēkiem, daļu evakuēja glābēji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šodien secinājums ir viens – ēkas iedzīvotāji telpās atgriezties nevar. Iespējams, pēc visām pārbaudēm dzīvot varēs tikai vienā no četriem dzīvokļiem. Mājas pārvaldnieka pārstāvis saka, – situācija ir kritiska, un, ja ēka izrādīsies pārāk bīstama, pašvaldībai būs jādomā, kur izmitināt bez pajumtes palikušos.

Vienā no dzīvokļiem cilvēki varēs dzīvot – par pārējiem gaidām būvvaldes slēdzienu. Iedzīvotāji stāsta, ka pašvaldība jau pārdesmit gadus par kritisko situāciju neliekas ne zinis, kaut gan jau sen bija skaidrs, ka tāda diena, kad iegāzīsies griesti vai grīda, noteikti pienāks.

Vienīgā privatizētā dzīvokļa īpašniece saka – paldies Dievam, mājoklis ir apdrošināts – ja tas sabruks, vismaz kompensācija būs. Toties, ielūstot grīdai pagrabā, aprakts ūdens pumpis, un pret to neviens nav apdrošināts. Viņa vairs nezina, ko iesākt un kā dzīvot tālāk, jo ir skaidrs, ka kādudien viņa ar abiem bērniem paliks gruvešu kaudzē un šoreiz tikai laimīgas sagadīšanās dēļ neviens nav cietis. Citu dzīvesvietu gan viņai pagaidām neviens nav piedāvājis.

Mēs baidāmies, jo, ja ir iebrukusi kaut kāda daļa, māja ir cietusi, ir cietuši pamati, tātad agri vai vēlu visa māja sabruks, sāksies sniegs, tad atkusnis, viss sāks tecēt un bruks tālāk.

Skaties video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas