Lai izrēķinātos, vietējā mafija talkā ņem spridzekļus un laiž gaišā automašīnas

0 komentāri

Deviņdesmitajos gados, laikā pēc Padomju Savienības sabrukuma, ļoti daudz sprāgstvielu, kas bija armijas rīcībā, nonāca privātpersonu rokās. Ja manta ir – tā ir jāliek lietā! Sprādzienu bija daudz – ne pārāk godīgi cilvēki tā risināja savus konfliktus ar tiem, kuri nevēlējās viņiem pakļauties ar labu.

Viens no šādiem gadījumiem notika Lāčplēša ielā, kur tika uzspridzināta automašīna Lada. Sprādzienā cietis vēl viens auto, tāpat sprādziena rezultātā izbiruši logi blakus esošajam veikalam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Parasti gadījumos, kad bija sprādziena draudi vai kāda automašīna patiešām arī tika uzspridzināta, tika iesaistīta policijas specvienība Omega.

Piemēram, tā notika arī 1997. gada aprīlī, pie kādas ēkas Brīvības ielā Rīgā. Tur kāds vīrietis saņēmis draudu zvanu, ka viņa automašīnā Mercedes-Benz ievietota bumba. Tajos laikos šāda automašīna varēja maksāt aptuveni 15 tūkstošus Vācijas marku, kas vienkāršam strādājošam cilvēkam Latvijā bija ”nereāla summa”. Ja reiz tāds spēkrats, tas nozīmē, ka arī pie stūres sēdošais saimnieks nāk no tolaik turīgām aprindām.

Skaties foto!

Mercedes-Benz automašīnas īpašnieks, kāds mazliet iereibis, ādas jakā ģērbies vīrietis, stāsta, ka saņēmis zvanu uz automātisko atbildētāju aptuveni piecos no rīta, kad viņš esot izgājis laukā no Bingo laimētavas. Tajā tika brīdināts par spridzekli automašīnā.

Notikuma vietā ieradusies Omon specvienība, un bumbas meklēšana sākusies. Šādi zvani tiek uztverti ar nopietnību kā deviņdesmitajos gados, tā arī tagad. Automašīna tika pārbaudīta pilnībā – gan tās bagāžnieks, gan motora pārsegs, taču bumba, par laimi, netika atrasta. Mercedes-Benz īpašnieks var līksmot un ”nosvinēt” automašīnas izglābšanos no uzsprāgšanas.

Kā notika automašīnas pārbaude? Unikālus videokadrus no deviņdesmitajiem gadiem skaties te:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas