Dīvaini rozā krāsā piesārņota Vējupe Ādažos; skumji – tikai tagad sāk meklēt piesārņojuma avotu

0 komentāri

Gada sākumā uz aizsalušās ūdenstilpnes ledus parādījās rozā krāsas plankumi. Daudziem ādažniekiem par prieku Vējupē pašvaldības policisti kopā ar glābējiem aizvadītajā nedēļā uzsāka meklēt upes piesārņojuma avotu.

Kopš gada sākuma Ādažos Vējupē makšķerēšana, peldēšana, ūdens ņemšana un citas aktivitātes, kas varētu kaitēt cilvēku veselībai, ir aizliegtas. Piesārņojums gan sen izšķīdis, taču piektdien, 8. aprīlī, atbildīgie dienesti uzsāka tā cēloņa meklēšanu. No vietējiem iedzīvotājiem iepriekš ievākta informācija un noskaidrots, ka ūdenī varētu būt samestas krāsas mucas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Dienas beigās pašvaldības policisti secina, ka no ūdenskrātuves izvilkts un krastos atrasts liels skaits dažādu priekšmetu, tostarp arī vairākas krāsas mucas, taču, visticamāk, nekas vēl nav galā, un darbi būs jāturpina.

Šobrīd smagākās un pilnākās mucas palikušas dzelmē – no tām paņemti paraugi, tiks veiktas analīzes, un jau nākamnedēļ videi nedraudzīgie priekšmeti no ūdens tiks izcelti jau ar smagās tehnikas palīdzību.

Vēsturiski Vējupes krastā bijis polietilēna cehs, kur krāsoti maisiņi un veikta to apdruka.

Foto

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas