Aiztur grupējumu, kas izgatavojis un izplatījis viltotas 10 eiro banknotes

0 komentāri

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka VP ZRP Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki aizturējuši trīs personu grupu, kas laika posmā no 11. marta līdz 7. maijam Jelgavā dažādās ielu tirdzniecības vietās norēķinājās ar viltotām 10 eiro banknotēm.

Divas no aizturētajām personām ir agrāk vairākas reizes tiesātas par citiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Par noziedzīgām darbībām sakarā ar 10 eiro banknošu izgatavošanu un izplatīšanu tika uzsākti četri kriminālprocesi un veiktas izmeklēšanas darbības.

Veicot operatīvos meklēšanas pasākumus, drīz vien tika aizturēta trīs personu grupu, kas nodarbojās ar viltotu banknošu izgatavošanu un izplatīšanu.

Izmeklēšanas laikā viena no personām izdeva kopēšanas iekārtu un speciālas papīra lapas, uz kurām tika kopētas naudas zīmes. Papildus tam pie citas personas tika izņemtas 48 viltotas 10 eiro banknotes un 22 viltotas 5 eiro banknotes.

Policijas darbinieki pavisam izņēma 590 eiro viltotas banknotes, kuras bija paredzētas izplatīšanai ielu tirdzniecības vietās. Divām no aizturētajām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, bet vienai ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

 

Izmeklēšanas laikā tiks pārbaudīta aizdomās turēto personu saistība citu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā.

Atceries, kas būtu jāievēro, lai netiktu apkrāpts ar viltotām banknotēm:

  • eiro banknotēs ir iekļauti dažādi pretviltošanas elementi.
  • ar tausti var pārbaudīt reljefo iespiedumu – īpašā iespiešanas procesā uz banknotes virsmas galvenais attēls, uzraksti un nominālvērtības uzraksts izveidots kā unikāls sataustāms iespiedums;
  • aplūkojot banknoti un paturot to pret gaismu, būs redzama ūdenszīme, drošības josla un caurskata zīme;
  • īstai banknotei visi šie trīs elementi redzami gan aversā, gan reversā.
  • banknotes papīrā ir iestrādāta drošības josla. Turot banknoti pret gaismu, šī josla parādīsies kā tumša līnija. Uz šīs joslas sīkiem burtiem būs salasāms vārds EURO un banknotes nominālvērtība.

Policija lūdz arī iedzīvotājus nekavējoši ziņot par gadījumiem, ja ir aizdomas par izdotu viltotu eiro banknoti. Aizdomu gadījumā zvanīt policijai pa tālruni 110 vai vērsties tuvākajā policijas iestādē.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas