Ziemassvētku eglīšu bizness: pacietība, lieli ieguldījumi un konkurence ar dāņiem

0 komentāri

Ziemassvētku eglīšu biznesā jābūt ļoti pacietīgiem, jo līdz pārdodamas egles izaugšanai ir jāgaida septiņi gadi, taču latvieši var konkurēt ar citu Eiropas Savienības valstu kociņiem trīs reizes lētākās cenas dēļ.

Latvijai izdevies iespraukties egļu biznesā izdevies tāpēc, ka varam piedāvāt eksportēt egles par trešdaļu lētāk nekā, piemēram, dāņi, kuri ir lielākie Ziemassvētku kociņu eksportētāji Eiropā, raidījumam 900 sekundes atzīst egļu audzētāji un tirgotāji Latvijā.

Piemēram, uzņēmums Egļu piegāde ir viens no pirmajiem, kurš pirms pieciem gadiem sāka audzēt un eksportēt kaprīzās Nordmann egles, kuru stādi nākuši no Dānijas. Nordmann egles ir ļoti jutīgas gan pret salu, gan pret karstumu, tāpēc lai tuvinātos Dānijas klimatam, Ziemassvētku eksporta kociņu plantācijas atrašanās vieta tika izvēlēta Kurzemes piekrastē. Tajā pašā laikā šos Ziemassvētku kociņus pazīst visā Eiropā.

Egļu piegāde piecus gadus eksportē egle uz Lietuvu un Igauniju, bet nākamgad plāno eglītes pārdot arī Dānijā.

Kopumā piecu gadu laikā šī uzņēmuma eksporta apjoms ir desmitkāršojies. Ja pirms pieciem gadiem ārvalstīs pārdeva vienu tūkstoti eglīšu, patlaban eksportēto kociņu skaits sasniedzis desmit tūkstošus.

Taču izrādās, ka no Latvijas citos tirgos ar nepacietību gaida arī tā dēvēto Latvijas egli. Tās latīniskais nosaukums ir Picea abies, un egle pazīstama arī Zviedrijā un Somija. Lai arī šīs šķirnes kociņiem ātrāk sāk birt skujas, tie patīkami smaržo.

Gribi uzzināt vairāk? Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas