Zemo piena iepirkuma cenu dēļ daudziem lauksaimniekiem nāksies izkaut ganāmpulkus

0 komentāri

Daudzi piena pārstrādātāji no lauksaimniekiem pienu iepērk par ļoti zemu cenu – 14 eiro centiem kilogramā. Tādēļ daudzām saimniecībām, ilgstoši strādājot zem pašizmaksas, var nākties masveidā izkaut savus ganāmpulkus.

Vairākas piensaimnieku biedrības gatavo Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai vēstuli ar aicinājumu neaizmirst, ka piena krīze nebūt nav beigusies un ka daudzas, jo īpaši nelielās, saimniecības straujiem soļiem tuvojas bankrotam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pārstrādātāju piena iepirkuma cenu politika spiež lopkopjus ražot pienu par pašizmaksu vai pat zem tās, tāpēc pastāv draudi, ka daudzām saimniecībām var nākties savus ganāmpulkus izkaut.

Pēc piensaimnieku domām, ļoti tuvu ir brīdis, kad piena iepirkuma cena kritīsies vēl zemāk.

Ražotāji gatavo premjerei vēstuli, aicinot aizstāvēt zemnieku intereses un runāt ar piena iepircējiem, lai tie netrupina spiest uz leju piena iepirkuma cenu. Lauksaimnieku biedrības teic, ka šī pat nav prasība pēc naudas, jo skaidrs, ka pēc trīs lielu kompensāciju saņemšanas, vairāk viņiem pabalstus nedos.

Situācija uzlabotos, ja piena pārstrādātāji spētu ātrāk atrast citus noieta tirgus. Tad piena iepirkuma cena atkal varētu kāpt.

Piensaimniekiem, kuru produkcija tiek iepirkta par zemākajām cenām, zūd arī iespēja sagatavoties ziemai, tādēļ sāk parādīties risks, ka Latvijā tiks likvidēts liels govju ganāmpulku skaits.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas