Zemniekam atņem govis, un pēc tam maksātnespējas administrators tās mērdē badā

58 komentāri

Agrāk plaukstošajā zemnieku saimniecībā Bērzi Mālpils novadā iestājusies maksātnespēja zemās piena iepirkuma cenas dēļ. Bijušais saimnieks jau pusgadu kā noraugās uz tajā notiekošo no malas, jo saimniekošana viņam šeit liegta.

Un no malas saimnieks redz daudz – cieš ap 200 govju, bet kūts iekštelpās un ārā atrodamas arī vairāku govju mirstīgās atliekas. Tāpat fiksēts, ka govīm nav pārtikas, ūdens trauki tukši, ir neaizklātas kūts izejas, klīst caurvējš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

To, ka dzīvniekiem tagad jādzīvo šausmīgos apstākļos, atzīst arī Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) eksperti.

Foto!

Bijušais saimnieks piedāvājis savu palīdzību – savas zināšanas maksātnespējas administratorei, ka dzīvnieki ir gan jābaro, gan par tiem jārūpējas.

Maksātnespējas administratore gan noliedz pārmetumus. Tāpat arī raidījums Bez Tabu novēro, ka dienā, kad tur viesojas filmēšanas komanda, lopi ēd. Daža laba govs ir izkāmējusi.

Video!

58 komentāri

TOP komentāri

 • Roberts Blass
  +10

  Roberts Blass

  Administratore bija informēta, ka mēs un PVD ieradīsimies saimniecībā, tāpēc bija kaut cik sagatavojusies - ar viņas rīkojumu plāna siena kārtiņa nobērta. Lai stāsta ko stāstīdama, bet tur bija novārgušas govis, un skaidrs, ka sižetā atrādītās saimnieka bildes nav viltojums - govis mirst. Sēklošana nenotiek, kas nozīmē - pagaidām govis "aizturētas". Kam tāda apvārgusi saimniecība izsolē būs vajadzīga?

  19.01.2016 14:59

 • Sandra Līduma
  +10

  Sandra Līduma

  Reti kad iesviežu kādu komentu , bet šoreiz, to daru!! Kad jorki mira badā un visa Latvija uz ausīm tika nolikta, ātri vien tik sākta dzīvnieku konfiskācija, situācijas risināšana!! Vai tad kreditori nav tādi paši cilvēki kā jebkurš, un dzīvnieki konfiscejami, tālāk nodrošinot pienācīgus apstākļus, pārdodami!! Dusmas rauj šo skatoties!!! Labturībai vajadzētu attiekties uz visiem cilvēkiem!!

  19.01.2016 14:30

 • Sanita
  +10

  Sanita

  Parasti klusēju, bet nu piedodiet..kur valts iet...cilvēks saimnieko, kopj Latvijas laukus, vai tiešām nav iespējams paiet pretī? Lai maksā mazāk aukstajos mēnešos, bet maksās tak tā pat....dzivnieki ar nav vainīgi kā šādi tagad jācieš...ibio...Gan jau jau administrātore kāda pilsētas cacka kurai nav ne mazākās sajēgas par to kas ir lauksaimniecība....

  19.01.2016 13:30

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas