Visas Latgales attīstībā kopumā ieguldīs mazāk nekā Liepājas metalurgā vienā pašā, saka Daugavpils mērs

0 komentāri

Visa Latgales reģiona attīstībā plānots ieguldīt mazāk līdzekļu nekā viena paša Liepājas metalurga glābšanā vai arī tikpat, cik gudrona dīķu tīrīšanā, intervijā raidījumā 900 sekundes atzina Latvijas otrās lielākās pilsētās Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, – lai attīstītu Latgales reģionu un mazinātu tā atpalicību no pārējās Latvijas, valdība tajā ieguldīs 54 miljonus eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Vai ar to var palīdzēt Latgalei un izlīdzināt atšķirības ar pārējo Latviju? Domāju, ka nē. Tā nav tiešā investīcija kā Liepājā, Liepājas metalurgā, bet, protams, ka pašvaldība šo finansējumu izmantos,” sacīja Daugavpils mērs. Viņš atzina, ka arī šī summa ir solis no valdības puses, un šis finansējums ir jāizmanto. “Tas ir vairāk nekā nekas,” atzina Daugavpils mērs.

J. Lāčplēsis atzina, ka Daugavpils uzņēmēji jūt Krievijas rubļa krituma ietekmi, taču atbalsts uzņēmējiem no valsts puses nav liels. Savukārt pašvaldība piešķīrusi uzņēmumiem nodokļu atlaides. Piemēram, Daugavpils lielākajā darba devējā – uzņēmumā Lokomotīve – strādā 900 cilvēku, tādēļ ļoti svarīgi ir saglabāt šo uzņēmumu. “2014. gadā ievērojami samazinājās eksports uz Krieviju, taču par 10% samazinājums arī noietam Latvijā. Valsts varētu atbalstīt uzņēmumu, palielinot tā noietu pašmāju tirgū. Var jau būt, ka konkurētspēja ar Ķīnas un Ukrainas ražojumiem ir līdzīga, bet varbūt vajag ārkārtas lēmumus, lai atbalstītu ražotāju,” sacīja J. Lāčplēsis.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas