Viesnīcās apkalpoti jau vairāk nekā 360 tūkstoši viesu; tūristi no Krievijas samazinājušies par 40%

0 komentāri

Šogad viesnīcās un citās tūristu mītnēs apkalpoti 360,5 tūkstoši viesu, kas ir par 3,4% vairāk nekā pērn tajā pašā laika periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Līdzīgi kā iepriekšējos ceturkšņos no visiem apmeklētājiem 65,1% bija ārvalstu viesi un 34,9% – Latvijas iedzīvotāji. 

No kopējā ārvalstu viesu skaita Rīgā tika uzņemti 83,5% viesu, Jūrmalā – 7,0% un Liepājā – 1,2%, Siguldas novadā, Daugavpilī un Bauskas novadā – katrā 0,8% viesu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Arī Latvijas iedzīvotāji visvairāk bija apmetušies Rīgā (30,9% viesu), Jūrmalā (11,8%) un Liepājā (7,4%), kā arī Ventspilī (5,9%), Daugavpilī (4,0%) un Siguldas novadā (3,9%).

Visaugstākais viesnīcu numuru noslogojums bijis šī gada martā – Latvijā kopumā vidēji 36,3%, savukārt Rīgā – 44,1%. Visaugstākais noslogojums bija Rīgas četrzvaigžņu viesnīcās – 51,0%, pieczvaigžņu viesnīcās – 49,4%, bet trīszvaigžņu viesnīcās – 32,8%.

Šogad pieaudzis tūristu skaits no kaimiņvalstīm – Lietuvas, Baltkrievijas, Igaunijas. Savukārt viesu skaits no Krievijas turpina kristies – šajā ceturksnī tas samazinājies par 40,0%.

Uzsākot Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, vairāk nekā divas reizes pieaudzis viesu skaits no Beļģijas. Palielinājies arī viesu skaits no Apvienotās Karalistes, Dānijas, Nīderlandes un Francijas. No minētajām valstīm naktsmītnēs Latvijā vidēji visilgāk uzturējās viesi no Baltkrievijas – 3,2 naktis.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas