VIDEO, FOTO: Ieskaties, kā lielie ražotāji darina jāņusieru!

0 komentāri

Jāņu un Līgosvētku galds nav iedomājams bez garda jāņusiera – to līgotāji meistaro paši vai pērk jau gatavus siera rituļus. Kā notiek siera tonnu ražošana, Latvijas piena ražotnē ielūkojās LNT Ziņu žurnāliste Ieva Mārtiņa.

Labam jāņusieram svarīgākais ir ieraugs – nelielu noslēpumu atklāj Latvijas piena pieredzējušais siera meistars. Vēl klāt pieliets piens, pievienota sāls, dabīgās krāsvielas un, protams, kopā ar ķimenēm arī svētku noskaņojums, stāsta Latvijas piena meistari. “Katrā uzņēmumā noteikti šo Jāņu sieru ražo citādāk. Mums arī nedaudz ir roku darbs – jo vairāk ir roku darba, jo mīļāks un garšīgāks siers,” stāsta Agija Mūrniece, ražošanas direktore. Piemēram, arī siera rituļu iepakošana notiek ar rokām. Šogad Latvijas pienā saražotie Trikātas siera rituļi nonāk tikai Rimi un Elvi veikalu plauktos.

Lai saražotu pusotru tonnu siera, nepieciešamas 15 tonnas piena.

Skaties foto un video un uzzini – kā top īsts jāņusiers!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas