VID: Nereti Latvijas tirgotāji ievestos augļus un dārzeņus uzdod par vietējiem

0 komentāri
VID: Nereti Latvijas tirgotāji ievestos augļus un dārzeņus uzdod par vietējiem
Foto: Clyde Robinson / Flickr

Nereti Latvijas tirgotāji pārdod no kaimiņvalstīm ievestu preci, uzdodot to par pašu izaudzētu, proti, tirgojas ar iepirktiem dārzeņiem un dārzeņiem, kuru izcelsme ir nezināma, pēc pārbaudēm tirdzniecības vietās secinājuši Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki.

Šobrīd Latvijas tirgos tiek realizēts ievērojams daudzums gan Latvijā pašu audzēto, gan no kaimiņu valstīm Lietuvas un Polijas ievesto dārzeņu, pēc veiktajām pārbaudēm secinājis VID.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kopumā šā gada augusta pirmajās trijās nedēļās VID veica 52 pārbaudes Latvijas tirgos. Visās veiktajās pārbaudēs VID konstatējis pārkāpumus.

Pārbaužu rezultātā tika konfiscēti 539 kilogrami augļu un ogu, kā arī  80 kilogrami dažādu dārzeņu. Visi konfiscētie dārzeņi, augļi un ogas nodoti Rīgas pašvaldības uzņēmumiem SIA “Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs” un ”Latgales Zoodārzs”, informē VID pārstāvji.

Vairākos gadījumos pārbaudes brīdī fiziskās personas realizēja iepirktu preci, bet nebija reģistrējušās VID kā saimnieciskās darbības veicējas. Nereti nebija uzstādīti arī elektroniskie kases aparāti, un saimnieciskās darbības veicējs par pirkumu izsniedza darījuma apliecinošu dokumentu – kvīti, kas nav reģistrēta VID. Vairāki pārdevēji nevarēja uzrādīt pavaddokumentu uzskaites reģistru. Tāpat vairumā gadījumu netika uzrādīti preču izcelsmi apliecinoši dokumenti – šādas problēmas bija tādām precēm kā kabači, bietes, sīpoli, kartupeļi, cūku pupas, sviesta pupas, burkāni u.c.

Pārbaudes tika veiktas Liepājā,  Rēzeknē, Daugavpilī, Ventspilī, Jēkabpilī, Cēsīs, Balvos un Rīgā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas