VID atrod pārkāpumus visos pārbaudītajos e-komercijas uzņēmumos

0 komentāri

Laikā no 2013.gada janvāra līdz 2015.gada aprīlim Valsts ieņēmumu dienests (VID) veicis 123 tematiskās pārbaudes nodokļu maksātājiem, kuri nodarbojas ar elektronisko komerciju, no tām 119 tematiskajās pārbaudēs konstatēti dažāda rakstura pārkāpumi.

Visbiežāk konstatēti šāda rakstura pārkāpumi: netiek pareizi aprēķināti un maksāti nodokļi no darba algām, pārkāpumi darba laika uzskaitē, nav nodrošināta saimnieciskā darījuma izsekojamība, pārkāpumi grāmatvedības reģistru kārtošanā.
Par tematiskajās pārbaudēs konstatētajiem pārkāpumiem saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu piemērots naudas sods 41 000 eiro apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Laikā no 2013.gada janvāra līdz 2015.gada aprīlim veikts 21 nodokļu audits nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids ir saistīts ar mazumtirdzniecību pa pastu vai interneta veikalos, kuros papildus ir aprēķināti maksājumi budžetā 3,6 miljonu eiro apmērā.
Laikā no 2014.gada 1.janvāra līdz 2015.gada 15.maijam VID ir veicis datu ticamības novērtējumu 143 nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids ir saistīts ar mazumtirdzniecību pa pastu vai interneta veikalos. 44 gadījumos sniegtā informācija pamatoti neizskaidro zemo algu līmeni uzņēmumā un novērtēta kā “nav ticama”.

Datu ticamības novērtējuma rezultātā 2015.gadā tika konstatēts, ka 15 nodokļu maksātāji VID nav reģistrējuši tīmeklī izvietotas preču vai pakalpojumu tirdzniecības un pasūtījumu pieņemšanas vai komplektēšanas sistēmas kā struktūrvienības.
Pēc VID rīcībā esošās informācijas, uz 2015.gada 18.maiju VID ir reģistrētas 615 tīmekļa vietnes, kuras nodokļu maksātāji ir reģistrējuši kā savas saimnieciskās darbības struktūrvienības.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas