Valsts policija atstāj Zolitūdes traģēdijas vietu; sāksies teritorijas sakārtošana

0 komentāri

Valsts policija nodevusi lielveikala ”Maxima” drupas Priedaines ielā 20 tās īpašnieku – SIA ”Tineo” un SIA ”Homburg Zolitude” – valdījumā. Patlaban ir sāktas sarunas par traģēdijas vietas sakārtošanas darbiem.

Tā kā uzņēmums SIA “Tineo” pieder tiem pašiem akcionāriem, kuriem pieder arī SIA “Maxima Latvija”, tika pieņemts lēmums tālākos ar īpašumu saistītos jautājumus risināt ar SIA “Maxima Latvija” starpniecību, stāstīja kompānijas J. Beseris. Viņš skaidroja, ka ””Maxima Latvija” ir lielāka administratīvā rīcībspēja, un līdz ar to iespējama arī efektīvāka procesu virzīšana”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Fotoattēlos aplūkojams, kā patlaban izskatās novembrī notikušās traģēdijas vieta:

”Tuvāko trīs nedēļu laikā tiks izstrādāts un Rīgas pilsētas būvvaldē iesniegts projekts par būvgružu demontāžu un aizvākšanu no teritorijas. Projekta izstrādes un apstiprināšanas laikā teritorijas līdzīpašnieki vienosies par tālāko darbu sadali – SIA “Maxima Latvija”, uz ģenerālpilnvaras pamata, uzņemsies drupu aizvākšanu un izvešanu no teritorijas, kā arī atlikušās ēkas virszemes daļas demontāžu, lai šī vieta pēc iespējas ātrāk tiktu sakopta bojā gājušo piemiņai,” teikts ”Maxima” paziņojumā.

Otras īpašnieces – SIA “Homburg Zolitūde” – pārziņā būs ēkas teritorijas norobežošana, apsardzes nodrošināšana, kā arī atsevišķu pagaidu konstrukciju nostiprināšana, kas atrodas objektā. Plānots, ka teritorijas sakopšanas darbi varētu tikt pabeigti aptuveni divu mēnešu laikā.

Būvgružu demontāžas un aizvākšanas projekta saskaņošanas laikā notikuma vietā darbu uzsāks arī SIA “Maxima Latvija” pieaicinātie neatkarīgie eksperti no Vācijas, kas skaidros ēkas sabrukšanas iemeslus, neaizkavējot teritorjas sakārtošanas darbu izpildi.

SIA “Maxima Latvija” šajā teritorijā neplāno veikt jebkādu komerciālu darbību ”ne tagad, ne arī turpmāk”, pauda uzņēmuma pārstāvji.

SIA ”Homburg Zolitude”, kas ir Priedaines ielas 20 projekta attīstītājs, pieder Nīderlandē reģistrātam investīciju fondam ”Homburg Eastern Europe Fund B.V.”, kura īpašnieki ir aptuveni 700 privātpersonas. Uzņēmumam piederēja jumta virsējā daļa Priedaines ielā 20, kā arī pieder pazemes autostāvvieta un blakus uzbūvētais daudzdzīvokļu nams. Tirdzniecības platību īpašnieks ir SIA ”Tineo”, kas savukārt ēku iznomāja mazumtirgotājam SIA ”Maxima Latvija”.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas