Valsts kontroles revīzija atklāj, ka valstī nav vienotas maksātnespējas politikas

0 komentāri

Ugunsgrēka dzēšanas režīms, – tā patlaban tiek reaģēts uz problēmām maksātnespējas procesā, to secinājusi Valsts kontrole. Tās jaunākā revīzija atklāj, ka valstī nepastāv vienota maksātnespējas politika un sistēma ļauj tajā netraucēti strādāt arī negodprātīgiem administratoriem.

Mērķis ir nevis maksātspējas atjaunošana vai pēc iespējas lielāku līdzekļu atgūšana parādsaistību dzēšanai, bet gan ātra aktīvu izpārdošana, – tā maksātnespējas procesu valstī jaunākajā revīzijā raksturo Valsts kontrole. Aptaujas liecina, ka godīgai maksātnespējai netic arī uzņēmēji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Maksātnespējas procesos tiek atgūti tikai 14% no prasītā. Turklāt vairāk nekā puse no šiem līdzekļiem tiek samaksāti par pašu procesu. Valsts budžeta iestādes izbeigtos maksātnespējas procesos divu gadu laikā zaudējušas 434 miljonus eiro. Lai sistēmu sakārtotu, pirmkārt, vajadzīga politiskā griba, saka valsts kontroliere.

Sistēma rada arī bažas par godprātīgu administratoru rīcību. Viņiem piešķirtas plašas pilnvaras, kas nav proporcionālas zemajam uzraudzības līmenim. Problēmas, tostarp zemo profesijas prestižu, apzinās arī paši administratori.

Nesakārtotā sistēma ne tikai traucē jaunu investīciju ieplūšanai, bet liek aiziet jau esošajām. Un piemērus tam Latvijā var atrast, saka ārvalstu investori.

Tam, lai kontrolieru secinājumi nepaliktu tikai uz papīra, sekot līdzi sola nevalstiskais sektors.

Tikmēr kontrolieri akcentē, – nesakārtotās sistēmas dēļ turpina ciest ne tikai atsevišķi uzņēmēji, bet tautsaimniecība kopumā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas