Valsts kontrole met akmeni Satiksmes ministrijas un Pasažieru vilciena dārziņā

3 komentāri

“Es gribētu vērst uzmanību uz Satiksmes ministrijas (SM) un Pasažieru vilciena (PV) darbību. Gribētu mest akmentiņu ministrijas dārziņā – ilgā laikā bijusi vienaldzīga attieksme par to, kas notiek uzņēmumā PV,” pauda Valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Šādi secinājumi radušies, Valsts kontrolei veicot revīziju līdz laika posmam, kad uzņēmumā PV tika mainīta valde.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“PV darbība rezultējusies ar diezgan ievērojamiem zaudējumiem katru gadu. Pat tajā situācijā, kad šie zaudējumi sasniedza pusi no PV pamatkapitāla, Satiksmes ministrija šo informāciju pieņēma zināšanai un uzdeva PV darboties kā labam un godprātīgam saimniekam. Manuprāt, tās nebija pietiekamas darbības no ministrijas puses,” pauda Valsts kontroliere.

Tāpat ilgstošu laiku, kopš uzņēmums PV tika izveidots, pasažieru pārvadājumu kompānija strādāja bez stratēģiska redzējuma, ko tas vēlas sasniegt Latvijas ekonomikā, akcentēja Valsts kontroliere.

Tāpat E. Krūmiņa kritizēja to, kā uzņēmumā notiek ritošā sastāva atjaunošana”. Dati, kas liecina, kādā stāvoklī ir elektrovilcieni un dīzeļvilcieni, ir tādi, kas varētu neapmierināt sabiedrību. Elektrovilcieni ir 34 gadus veci, lai arī derīgais kalpošanas laiks ir 28 gadi. Dīzeļvilcieni, kuru derīgais kalpošanas laiks ir 26 gadi, tagad ir vairāk nekā 30 gadus veci,” pauda Valsts kontroliere.

Skaties video!

3 komentāri

TOP komentāri

 • vitauts
  0

  vitauts

  Labāk ieviest no jauna bērnu biļetes,nevis likt maksāt pilnu maksu bērnam no 7 līdz 10gadi.,un pielikt punktu policistu pārvasāšanai bez maksas!!!

  23.04.2015 06:42

 • vitauts
  0

  vitauts

  Pilnīgi var just,ka netraucē tas,ka veci vilcieni,bet kādam vienkārši uz šī pamata gribas iešņaukt kādu miljooniņu nāsīs :)

  23.04.2015 06:38

 • Skābonis
  0

  Skābonis

  Virsraksts "iecepī" :D

  22.04.2015 13:25

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas