Valsts kase realizējusi KVV Liepājas Metalurgs ķīlu, iegūstot 10,7 miljonus eiro

0 komentāri

Nesagaidot maksājumus, Valsts kase sākusi realizēt līdzekļus, ko uzņēmums bija iesniedzis kā savu saistību nodrošinājumu. Konkrēti – Krievijas Alfa bank garantiju, kas bija spēkā līdz janvāra beigām.

“Tā kā netika panākta vienošanās ar KVV Liepājas Metalurgs par atmaksas grafiku izmaiņām, tad tika izskatīta iespēja par ķīlas realizāciju. Konkrētā gadījumā ir runa par bankas garantiju. Tika pieprasīta izpilde, kas tika realizēta, kā rezultātā Valsts kases kontos ienāca 10,7 miljoni,” skaidro Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš.

Tādējādi valsts jau atguvusi piekto daļu valsts galvotā kredīta, ko uzņēmuma vietā Latvijai savulaik nācās samaksāt Itālijas UniCredit bankai. Tikmēr pats uzņēmums sūdzas, ka nevar strādāt rentabli augsto elektrības cenu dēļ. Lai Liepājas Metalurgs varētu pelnīt naudu, elektrībai būtu jābūt divreiz lētākai. KVV Liepājas Metalurga apgrozījums pērn bija 73 miljoni eiro, bet zaudējumi sasnieguši astoņus miljonus eiro.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas