Valdība cenšas glābt Krievijas embargo skartos zivju rūpniecības uzņēmumus

0 komentāri

19 zivju rūpniecības uzņēmumi var rēķināties ar vairāk nekā sešiem dažādiem atbalsta pasākumiem, kuriem vajadzētu palīdzēt uzņēmējiem pārvarēt grūtību periodu.

Kredītu garantijas banku nomierināšanai, nodokļu maksājumu pagarinājumi, atbalsts jaunu tirgu meklējumiem, pagarināts termiņš ar Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļiem iesākto projektu pabeigšanai – ar šādiem atbalsta instrumentiem var rēķināties bez Krievijas tirgus palikušie zivjrūpnieki. Taču nevienam no tiem nebūšot tieša ietekme uz valsts budžetu, jo kompensācijas netiek prasītas.

Atbalstu saņemšanai katrs uzņēmums tiks vērtēts individuāli, un tāpēc pagaidām jel kādu apjomus nav iespējams noteikt. Kopumā labos gados eksports uz Krieviju sasniedza 100 miljonus eiro, vieniem eksports uz šo valsti gadu gaitā samazinājies līdz 20%, citiem saglabājies 90% apmērā.

Nav gan zināms, kad reāli zivrūpnieki saņems atbalstu, kas pienāksies tiem, kuri turpinās strādāt un meklēt risinājumus.

Ja durvis uz Krieviju paliek aizslēgtas, embargo reālās sekas varēs aplēst augustā, septembrī – tad redzēs, kurš uzņēmums savu darbību nespēs atjaunot. LNT kļuva zināms par pirmajām spekulācijām, ka tādi varētu būt pieci uzņēmumi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas