Vairāki Latvijas uzņēmumi paziņojuši, ka ir gatavi dot darbu bēgļiem

6 komentāri

Tukuma novada lielākais darba devējs – piena pārstrādes uzņēmums Tukuma piens – ikdienā nodarbina vidēji 250 cilvēku un būtu gatavs darbā pieņemt arī divus desmitus patvēruma meklētāju, otrdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

”Mums ir reālas problēmas ar darbaspēku. Pirmkārt, ar kvalificētu darbaspēku, un ar darbaspēku vispār, kas grib strādāt. Pateikt, cik iztrūkst, ir samērā sarežģīti, jo viens kontingents ir tāds, kas nodrošina šo pastāvīgo kadru mainību uzņēmumā,” skaidroja Tukuma piena direktors Ints Poškus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Uzņēmumu šī situācija neapmierina, un tas pat būtu gatavs sākotnēji pieciest, ka bēgļi nezina valodu. ”Mēs, protams, neesam nekādu detalizētu plānu bēgļu uzņemšanai izstrādājuši, bet es domāju, ka pirmsākumā ir iespējas piemeklēt tādu darbu, kur viņam šīs valodas zināšanas nav tik būtiskas,” vērtēja Poškus.

Pēc viņa teiktā, galvenais, lai bēgļi gribētu strādāt. ”Skaidrs, ka šie bēgļi Eiropā ir, mēs viņus uzņemsim vienalga, un tad, protams, ideālajā variantā šie bēgļi gan ar savu vēlēšanos, gan varēšanu ir gatavi strādāt mūsu valstī,” teica uzņēmuma direktors. Viņš gan atklāti atzina: 100% pārliecības, ka viņi visi grib strādāt, viņam nav.

Tukuma pienā patvēruma meklētājiem būtu pieejamas dažādas darba iespējas, un, ja varēšana, vēlēšanās un prasmes atbilst tam līmenim, kāds ir citiem uzņēmuma darbiniekiem, tad arī bēgļi saņemtu tikpat, cik pārējie.

”Sākot no visvienkāršākajiem darbiem kā krāvējs, tad ir dažādas profesijas gan ražošanā, gan noliktavā, līdz pat tehniskajiem speciālistiem. Tas viss ir vajadzīgs,” piemērus minēja Poškus un norādīja, ka uzņēmumā maksā nedaudz virs valsts vidējās algas.

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) veiktā aptauja liecina, ka patlaban 15 Latvijas uzņēmumi apsvērtu iespēju darbinieku rindās uzņemt arī patvēruma meklētājus. Uzņēmumus gan māc bažas, ka valsts institūcijas var izmantot situāciju un sodīt tos par bēgļu nodarbināšanu, ja tie nezina valsts valodu. Tas atturētu bēgļus pieņemt darbā.

LDDK spriež, ka būtu vajadzīgs atsevišķs regulējums par bēgļiem, ko varētu izstrādāt Valsts darba inspekcija kopā ar Labklājības ministriju.

6 komentāri

TOP komentāri

 • Ja
  +4

  Ja

  Beigās būs tāds bardaks ar šo visu,ka Latvijā vairs nebūs latviešu,bet gan kaut kādi bez izglītības un īpašām prāta spējām apveltīti bēgļi(domāts vairāk par Latvijas valodu).
  Dotu labāk nu darbu pašu latviešiem,lai vismaz mēģinātu satrādāties,nevis sveštautiešiem. Tā rādās, ka mums pašien šeit tā vien vairs nebūs vietas..

  06.10.2015 21:38

 • aa
  +2

  aa

  Es paziņoju, ka esmu gatavs nepirkt šo uzņēmumu produkciju.
  P.s. savējiem būtu vismaz normālas algas maksājuši...

  07.10.2015 17:19

 • ralfs
  +1

  ralfs

  Man žel begļus

  19.10.2015 22:17

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas