”Vai mamma grib, lai mazdēls dzīvokli Latvijā īrē no ķīnieša,” – jautājums, ko nereti uzdod TUA pretinieki

0 komentāri

Ģeopolitiskā situācija likusi ar jaunu sparu atsākties diskusijām par termiņuzturēšanās atļaujām (TUA), kuras trešo valstu pilsoņi var iegūt, iegādājoties nekustamo īpašumu Latvijā, vismaz 250 000 eiro vērtībā. ”Vai mamma grib, lai mazdēls dzīvokli Latvijā īrē no ķīnieša”, – ir vēl viens jautājums, kuru gan uzdod termiņuzturēšanās atļauju pretinieki. Tas labi raksturojot jauno tirgus situāciju, kuru, pēc viņu domām, esot izkropļojusi atļauju izsniegšana. 

Pēdējos trīs gados personu skaits, kuras saņēmušas atļauju pret nekustamo īpašumu, strauji audzis. 2012. gadā tās saņēma nepilni 2500 cilvēki, bet pērn – divreiz vairāk. Taču kopš pagājušajā gada rudens, kad stājās spēkā augstāks cenu slieksnis, interese ievērojami sarukusi un šogad atļaujas saņēmuši vien 285 cilvēki.

Diskusijas par termiņuzturēšanās atļaujām, kuras trešo valstu pilsoņi var iegūt iegādājoties nekustamo īpašumu vismaz 250 000 eiro vērtībā, atsākušās ar jaunu sparu. Tam par iemeslu ir ģeopolitiskā situācija un rocības mazināšanās.

Partijas Vienotība deputāte Lolita Čigāne

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Ja jau mēs negribam, lai mūsu cilvēki brauc projām, tad ieviesīsim dzimtbūšanu. Šī te īrēšana vietējiem jaunajiem profesionāļiem savā ziņā ir dzimtbūšana, jo tās Nekustamo īpašumu cenas Rīgas centrā ir tik augstas, ka viena jauna ģimene iegādāties dzīvokli nevar atļauties, un viņi dzīvokli īrē no šī te investora.

Īpašumu cenas Rīgas centrā un Jūrmalā kļuvušas vietējiem teju nepieejamas, taču izvēļu nav daudz, saka attīstītāji.

Kamēr vieni attīstītāji vēlas termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanas slieksni mazināt, citi pretējās puses argumentus saprot.

Starp politiķiem ir tādi, kuri programmas apturēšanu trīs gadu perspektīvā uztver kā valsts prestiža jautājumu. Piemēram, Latvija šobrīd atsakot teju visiem Ukrainas iedzīvotājiem, kas šeit mēģina meklēt patvērumu, bet atļauju tīkotājiem atteikts tiek reti.

Aprīļa beigās, maija sākumā par Imigrācijas likuma grozījumiem termiņuzturēšanās atļauju regulējumā lems Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija. Likuma grozījumiem saņemti vairāk nekā 60 priekšlikumi, kuru izskatīšanai būs vajadzīgas vismaz trīs komisijas sēdes.

Galavārds par grozījumiem būs jāsaka Saeimai.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas