Vai Latvijā skaidra nauda “izmirs” un visi norēķināsies tikai ar kartēm?

0 komentāri

Līdz ar eiro ieviešanu Latvijā cilvēki retāk sākuši norēķināmies ar skaidru naudu. Proti, ar maksājumu kartēm veikto darījumu skaits pērn ir audzis par vairāk nekā 20%.

Pērn Latvijā ar maksājumu kartēm veikto darījumu kopējais apjoms sasniedzis gandrīz 9,5 miljardus eiro. Salīdzinājumā ar 2013. gadu tas audzis par piektdaļu, sasniedzot gandrīz 250 miljonus darījumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Bezskaidras naudas pieauguma tendence bijusi vērojama visus pēdējos gadus, stāsta Komercbanku asociācijā. Asociācijas pārstāvji arī norāda, ka eiro ieviešana šo tendenci tikai pastiprināja.

Baiba Melnace Latvijas Komercbanku asociācijas pārstāve:

Nevaram skatīties banku sektoru atrauti no visa pārējā, kas notiek pasaulē: ir 21. gadsimts, tehnoloģijas strauji attīstās, cilvēki arvien vairāk sāk izmantot virtuālo vidi gan pakalpojumiem, gan saziņai, gan darījumiem. Banku pakalpojumi šajā jomā nav izņēmums.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas