Vai jauns būvniecības bums? Ēku būvniecībā 33% kāpums!

0 komentāri
Vai jauns būvniecības bums? Ēku būvniecībā 33% kāpums!
Foto: LETA

Pērnā gada laikā būvniecības produkcijas apjomi Latvijā ir pieauguši par 8,1%, turklāt ēku būvniecības apjomi auguši par 33,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Ēku būvniecības apjoms palielinājās par 33,7%. Tostarp par 98,5% augusi viesnīcu un tām līdzīgu lietojuma ēku būvniecība, savukārt izglītības iestāžu būvniecība un remonts – par 87,8%, bet dzīvojamo ēku būvniecība – par 31,1%.

Tajā pašā laikā inženierbūvju būvniecība samazinājās par 9,3%. To ietekmējis būvniecības apjoma kritums šoseju, ielu, ceļu, lidlauku, skrejceļu, dzelzceļa līniju būvniecībā par 2,4% un maģistrālo cauruļvadu, spēka un komunikācijas līniju būvniecībā – par 22,0%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt vietējo cauruļvadu un kabeļu būvniecības apjoms pagājušajā gadā ir pieaudzis par 25,3%.

Būvniecības produkcijas apjoms faktiskajās cenās bija 1801,6 milj. eiro. No tiem ceturtajā ceturksnī būvniecības produkcijas apjomu pieaugums veidoja 547,3 milj. eiro.

2014. gada ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar trešo ceturksni būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 2,1%. Ēku būvniecības apjoms samazinājās par 0,4%, bet inženierbūvju būvniecības apjoms pieauga par 3,0%.

Pērnā gada laikā tika izsniegtas 2087 būvatļaujas viena dzīvokļa māju būvniecības uzsākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai, tostarp 1405 jaunbūvēm. Savukārt rūpnieciskās ražošanas ēku un noliktavu būvniecībai izsniedza 439 būvatļaujas, no tām 273 jaunbūvēm.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas