Vai dzīve patiesi kļūs lētāka? Latvijā cer uz gāzes cenu kritumu

1 komentārs
Vai dzīve patiesi kļūs lētāka? Latvijā cer uz gāzes cenu kritumu
LETA

Saprašanās memorandu par sadarbību stabilu gāzes piegāžu nodrošināšanā šodien parakstīja Latvijas un Lietuvas ekonomikas ministri.

Līdz ar Klaipēdas sašķidrinātās dabasgāzes termināļa atvēršanu Lietuvā būtiski kritusies gāzes cena, akcentēja kaimiņvalsts ekonomikas ministrs. Piemēram, savulaik Lietuvā rūpniecības nozarē strādājošiem uzņēmumiem gāzes cena bijusi par 10% augstāka nekā Latvijā, taču tagad tā ir par 15% lētāka.

Prognozes, ka līdzīga situācija pēc gāzes tirgus liberalizācijas gaidāma arī Latvijā, izteica ekonomikas ministre.

Kā šos faktorus Dana Reizniece-Ozola minēja Lietuvas gāzes un mūsu pašu brīvā elektrības tirgus pieredzi. Lietuva jau tagad ir izteikusi piedāvājumu elektrouzņēmumam Latvenergo iegādāties sašķidrināto gāzi no tās termināļa Klaipēdā, taču tam šķēršļus liek monopolists Latvijas gāze, liedzot šādām piegādēm izmantot savu infrastruktūru. Tāpat tiek pieļauta iespēja, ka Latvija un Lietuva nākotnē varētu kopīgi iegādāties gāzi no ASV.

1 komentārs

TOP komentāri

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas