Uzņēmējs: Krievijas embargo sagrāva 10 gadu ilgu darbu vienā dienā

3 komentāri

Pirms gada aptuveni 70% Jaunpils pienotavas saražotā siera, biezpiena un krējuma nonāca Krievijā. Tāpēc kaimiņvalsts embargo pārtikas produktiem bija milzīgs trieciens. Nācies gan atbrīvot darbiniekus, gan samazināt ražošanas apjomus.

“Tas bija 10 gadu darbs, ko Jaunpils pienotava ir ieguldījusi šinī tirgū, un tas tika politiski sagrauts vienā dienā. Siers palika noliktavā,” stāta Jaunpils pienotavas direktors Viesturs Krilovs.

Vienīgā palīdzība no Eiropas Savienības uzņēmumam bija kompensācija par nepārdotā siera noglabāšanu noliktavā, tomēr tā bija niecīga.

Saistībā ar Krievijas embargo, uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 100 darbinieku, no Eiropas Savienības saņēmis 1400 eiro. Ar to pietiek, lai vienu mēnesi noalgotu vienu labu darbinieku.

Eiropas Savienība plāno pagarināt atbalsta pasākumus, kompensējot piena produktu uzglabāšanu, kā arī augļu un dārzeņu izņemšanu no tirgus. Tomēr līdz šim Latvijā šie atbalsta pasākumi nav izmantoti gandrīz nemaz, LNT Ziņām atzina Lauku atbalsta dienestā.

Tikmēr lauksaimnieku organizācijas Zemnieku Saeima pārstāve Maira Dzelzskalēja norāda, ka pagarinātie atbalsta pasākumi uz Latvijas zemnieku situāciju lielu iespaidu neatstās.

Video:

3 komentāri

TOP komentāri

 • Nu re
  +1

  Nu re

  Bez siera nu palicis utainais terorists un trieciens ir šam.

  31.07.2015 22:09

 • zvaigžņu vilks
  +1

  zvaigžņu vilks

  baigi gudrs "uzņēmējs " , iet pa vieglāko ceļu - ar Krieviju neviens saprātīgs biznesmenis neveido apgrozījumu lielāku par 10 proc un veido 100 procentīgu uzkrājumu šiem riskantajiem darījumu partneriem , ašitam atkal valdība vainīga :(

  31.07.2015 21:02

 • zaķīte
  0

  zaķīte

  nu kurš domājošs uzņēmējs visas olas liek vienā kulītē? it īpaši sadarbībā ar krieviju...

  03.08.2015 15:40

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas