Uzņēmēji krāpjas ar pusslodzes līgumiem

1 komentārs

Negodprātīgi uzņēmēji atraduši jaunu veidu, kā krāpties ar nodokļiem. Jaunākie Valsts ieņēmumu dienesta dati atklāj satraucošu ainu – puse darba devēju ar saviem darbiniekiem noslēguši līgumu uz nepilnu slodzi.

Fiktīvos līgumus grūti pierādīt

Vairums no viņiem patiesībā strādā uz pilnu slodzi vai pat vēl vairāk, un šis ir tikai veids, kā samazināt nodokļa maksājumus. Visvairāk uz nepilnu darba laiku noslēgto darba līgumu ir būvniecībā, tirdzniecībā un apsardzes pakalpojumu jomā. Fiktīvie pusslodzes līgumi populāri kļuvuši pēc izmaiņām likumos, kas paredz bargākus sodus par cilvēku nodarbināšanu bez līguma. Tagad negodprātīgie uzņēmēji samaksā valstij nodokļu minimumu. Savukārt darbinieks par nostrādāto pusslodzi saņem legālu naudu, bet par pārējām nostrādātajām stundām – aploksnē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Izvairīšanās no nodokļu nomaksas ir pretlikumīga. Taču fiktīvos pusslodzes līgumus esot grūti pierādīt. Proti, darba inspekcijā pienāk anonīmas sūdzības, vai arī darbinieks žēlojas tikai tad, kad darbu objektā ir jau pabeidzis.

Aicina samazināt darbaspēka nodokļus

Darba devēju konfederācijā norāda, ka ne visi pusslodzes līgumi ir fiktīvi. Tomēr organizācijā nenoliedz arī darba devēju negodprātīgu rīcību. Lai situāciju uzlabotu, uzņēmēji aicina samazināt darbaspēka nodokļus. Tikmēr politiķi strauji izmaiņas darbaspēka nodokļu politikā nesola. Kā risinājums tiek piedāvātas izmaiņas sociālā nodokļa samaksas kārtībā. No nākamā gada plānots ieviest obligātu sociālā nodokļa iemaksu vismaz no minimālās algas.

Valsts darba inspekcijā uzskata, ka fiktīvie pusslodzes līgumi nebūtu tas pārkāpuma veids, ko primāri būtu jāapkaro ar represīvām metodēm. Arī inspekcijā uzskata, ka situācija uzlabosies pēc izmaiņām sociālā nodokļa samaksas kārtībā.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • Aste
    0

    Aste

    Jau tālajā 2005 pirms braucu prom no lv. Tas notika. Nu ko lai saka pagājuši 10 gadi pamodās tikai tagat. Tur neko nevar padarīt un pareizi dara. Domājat ja visu maksātu nodokļus pensijas būtu lielākas? Hui

    07.02.2016 14:19

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas