Uzņēmējdarbības attīstībai domāto ES fondu miljonu apguve kavējas

0 komentāri

Uzņēmējdarbības attīstībai domāto jauno Eiropas Savienības (ES) fondu miljonu apguve kavējas. Finanšu ministrija pārmet Ekonomikas ministrijai vilcināšanos ar Eiropas Savienības fondu atbalsta programmu saskaņošanu. Tomēr Ekonomikas ministrija pārmetumus noraida.

ES fondu miljonu apguve, kas paredzēta uzņēmēju atbalstam no 2014. līdz 2020. gadam kavējas. Finanšu ministrija pārmet Ekonomikas ministrijai vilcināšanos ar fondu atbalsta programmu saskaņošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ekonomikas ministrija kavēšanās iemeslu rod Finanšu ministrijā, kura tikai janvārī izstrādāja jaunus kritēriji atbalsta saņemšanai, jo pirms gada uzņēmējiem paredzēto fondu pārraudzību no Ekonomikas ministrijas pakļautībā esošās Latvijas investīciju un attīstības aģentūru pārņēma Finanšu ministrijas Centrālā finanšu līguma aģentūra.

Tiesa gan, vēl pēdējā brīdī Ekonomikas ministrija tomēr mainījusi iepriekš ieplānotās Eiropas Savienības fondu naudas apguves programmas. Pērn starp jaunā perioda aktivitātēm 2014.-2020. gadiem nebija atrodams atbalsts iekārtu iegādei, bet tagad tāds tomēr būs.

”Diskusijās ar sociālajiem partneriem tika norādīts, kad ir ļoti būtiski ne tikai veicināt finanšu pieejamību, bet arī lai veicinātu ātrāku inovāciju ieviešanu, lai ātrāk mēs varētu transformēt tautsaimniecību un Latvijā parādītos vairāki ražojoši uzņēmumi, apstrādes rūpniecībā, ir faktiski nepieciešams ieviest arī atbalstu iekārtu iegādei,” norāda ES fondu ieviešanas departamenta direktors Edmunds Valantis.

Šis atbalsts ietverts programmā jaunu produktu ieviešana ražošanā, bet tam atvēlētie 60 miljoni eiro ir trīs reizes mazāk nekā iepriekšējā programmā, jo lielāks uzsvars likts uz energoefektivitātes celšanu. Tomēr stāties rindā pēc jaunā finansējuma uzņēmēji varētu sākt ne ātrāk kā rudenī. Tomēr par Centrālā finanšu līguma aģentūras spējām vēl šogad piedāvāt programmas skeptisks ir Latvijas investīciju un attīstības aģentūras vadītājs. Par to bažījās arī uzņēmēji.

Tomēr šogad ekonomika bez naudas nepaliks – to līdz pat nākamā gada marta beigām par 800 miljoniem eiro sildīs iepriekš apstiprinātu projektu realizācija. Tajā skaitā arī to, kas bija apturēti notikumu dēļ Ukrainā. Apturēts vai pat pilnībā pārtraukts pērn ticis katrs desmitais projekts.

Līdz 2020.gadam uzņēmējdarbības un energoefektivitātes veicināšanai no fondiem paredzēti 764 miljoni eiro.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas