Turpmākos trīs gadus mikrouzņēmumu nodokļa likme saglabāsies 9%

0 komentāri

Saeimas atbildīgajā komisijā pielikts punkts strīdiem par mikrouzņēmuma nodokli. Deputāti vienojušies, ka turpmākos trīs gadus nodokļa likme saglabāsies 9%.

Tautas priekšstāvjiem gan neizdevās vienoties par tām  uzņēmējdarbības jomām, kuras nevarēs izmantot šo atviegloto nodokļu režīmu. Tāpat nav skaidrības par mikrouzņēmumos nodarbināto sociālās aizsardzības mehānismu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Deputāti neņēma vērā darba devēju iebildumus. Viņi uzskata, ka piedāvātie labojumi ir sasteigti un nepārdomāti.

Zemo nodokļu jeb mikrouzņēmumos Latvijā ir nodarbināti vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku jeb katrs piektais privātajā sektorā strādājošais.

Iepriekš mikrouzņēmumos lielu neapmierinātību izraisīja atsevišķu politiķu plāns paaugstināt mikrouzņēmuma nodokli – sākotnēji no 9% līdz 11% un pēc tam vēl vairāk. Pēc ilgiem strīdiem Saeimas Budžeta un finanšu komisijas deputāti vienojušies, ka pirmos trīs darbības gadus nodoklis saglabāsies 9% apmērā, pēc tam likme pieaugs līdz 12%.

Tomēr nav skaidrības par tām uzņēmējdarbības jomām, kuras šajā atvieglotajā nodokļa režīmā vairs nevarēs darboties – šī problēma atstāta uz valdības pleciem.

Deputāti nevienojās arī par sociālās aizsardzības paketi mikrouzņēmumos strādājošajiem, lai, slimības gadījumā vai aizejot pensijā, viņi nepaliktu bez ienākumiem. Šo mehānismu jāizstrādā Labklājības ministrijai.

Tikmēr valdība sociālie partneri, Latvijas Darba devēju konfederācija, asi iebilst pret komisijā apstiprinātām izmaiņām. Labojumi esot sasteigti un nepārdomāti un novedīs līdz tam, ka aizliegto jomu pārstāvji atradīs radošu pieeju, lai apietu likumu.

Paredzams, ka par labojumiem mikrouzņēmumu nodokļa likumā vēl būs asas debates Saeimas sēdē, nākam ceturtdien.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas