Turlavā girb celt jaunu ūdeļu fermu

0 komentāri
Turlavā girb celt jaunu ūdeļu fermu
Foto: LETA

Neņemot vērā Latvijā pieaugošos dzīvnieku aizstāvju protestus, Kuldīgas novada domes Attīstības komisijā šodien plāno diskutēt par ūdeļu fermas būvniecības ieceri.

Patlaban divi pašvaldības iedzīvotāji apstrīdējuši būvatļauju ūdeļu fermas būvniecībai Kuldīgas novada Turlavas pagastā. Tādēļ Kuldīgas novada domei būs jālemj, vai atcelt šo būvatļauju, informēja Kuldīgas novada domes arhitekta palīdze Antra Safonova.

Fermu sešiem tūkstošiem ūdeļu Turlavas pagastā vēlas būvēt SIA Mink IV. Skiču projekts, ko izstrādājusi SIA Ava, jau divas reizes ir vērtēts – pirmajā reizē uzdots novērst nepilnības skiču projektā, bet septembra beigās tas saskaņots ar piezīmēm.

Būvatļauja ir izdota novembrī, bet jaunais Būvniecības likums paredz, ka viena mēneša laikā to ir iespējams pārsūdzēt un būvdarbus uzreiz nedrīkst sākt. Šo būvatļauju ir pārsūdzējuši divi iedzīvotāji, tostarp kāda zemes īpašniece, kura iepriekš devusi savu piekrišanu fermas būvniecībai, bet pēc tam šo saskaņojumu atsaukusi.

31. oktobrī tika rīkota sabiedrības informēšanas sapulce, kurā piedalījās 22 cilvēki. Līdz 14. novembrim tika iesniegtas 138 derīgas aptaujas anketas. Fermas būvniecību atbalstījuši 94 iedzīvotāji, bet iebildumus pret šo ieceri izteikuši 44 cilvēki.

Kā galvenos ieguvumus no fermas būvniecības iedzīvotāji minējuši jaunu darbvietu radīšanu, savukārt ieceres pretinieki visbiežāk norādījuši uz potenciālu higiēniskās dzīves kvalitātes pasliktināšanos, kā arī iespējamu smaku izplatību un negatīvu ietekmi uz vidi. Iedzīvotāji norādījuši arī uz mušu izplatības problēmu citā ūdeļu fermā Vērgales pagasta Plocē un pauduši bažas, vai arī Turlavā nebūs šādas problēmas. Kā pretargumentus fermas būvniecībai iedzīvotāji minējuši arī risku saimniecībām, ko var radīt izbēgušas ūdeles, kā arī iespējamu ceļa pārslogošanu un ar to saistīto grants seguma pasliktināšanos fermas darbības rezultātā, piegādājot dzīvniekiem barību.

Ieceres virzītājs norāda, ka smaku problēma, kas ir galvenais iedzīvotāju bažu iemesls, citās fermās rodas no nepareizas barības uzglabāšanas un kūtsmēslu savākšanas. Turlavas pagastā iecerētajā fermā esot paredzēts izmantot tādu tehnoloģiju, lai šādu problēmu nebūtu.

Galīgais lēmums par būvatļaujas atcelšanu vai neatcelšanu būs jāpieņem Kuldīgas novada domes sēdē.

SIA Mink IV reģistrēta šā gada 3. aprīlī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmums vienādās daļās pieder Jānim Drullem, Uldim Bumbierim, Ainaram Plotniekam un Jānim Lejam.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas